• Naujienlaiškis
 • VDA galerijoje „Artifex“ atidaroma paroda „Gyvenimo Ciklas: Rastis, Atgimti ir Išnykti“

  Parodos atidarymas birželio 21 d., 18 val.

  Menininkėms Elvan Özkavruk Adanir ir Jovitai Sakalauskaitei-Kurnaz įkvėpimu šioje parodoje tapo Anatolijoje garbinta Deivė Motina, kuri atgaivina gyvenimą Žemėje, suteikia gyvastį gyvūnams, augalams ir žmonėms. Deivės kulto figūrėlės menininkių kūryboje transformavosi į trimates veltinio konstrukcijas, savo dydžiu, forma ir išdėstymo tvarka simbolizuojančias moters atsiradimą, jos gebėjimą suteikti gyvybę ir išnykimą/mirtį. Tai pasikartojantis moters gyvenimo ciklas: rastis, suteikti gyvenimą ir išnykti. 


  Visą žmonijos istorijos vystimosi laiką galima stebėti kaip vyriškoji pasaulio dalis blaškosi tarp dviejų kraštutinumų: Moters Deivės garbinimo ir moters kaip antrarūšės gyvasties žeminimo. Net XX-XXI amžiaus socialiniai pokyčiai neišsprendė viso pasaulio moterų „būvimo“ vyriškoje visuomenėje problemų, o moderni visuomenė, įtakojama šiuolaikinio racionalus mąstymo, nesugebėjo pilnai įtvirtinti lygybės tarp vyro ir moters suvokimo.

  Šiuo projektu  Elvan Özkavruk Adanir ir Jovita Sakalauskaitė-Kurnaz nori atkreipti dėmesį į šimtmečius nesikeičiančią situaciją ir paskatinti susimąstyti apie naujas moters būties ir vystimosi perspektyvas.

  Paroda veiks iki liepos 9 d.