• Naujienlaiškis
 • Parodoje pristatomi Vilniaus dailės akademijos Tekstilės meno ir dizaino katedros studentų (ir alumnų) kūriniai. Čia analizuojamas santykis su kūnu, kuris atskleidžiamas per specialybinį dualizmą - galimybė taikyti (atliepti racionalius funkcinius poreikius) arba priešingai – funkciją paneigti. Funkcijos ir anti funkcijos dilema, per santyki su žmogaus kūnu, skleidžiasi visoje parodoje.

  Viena vertus pristatomi labai racionalūs audinių dizaino sprendimai, kurie taikomi aprangoje ar interjere, kita vertus jaunieji kūrėjai elgiasi priešingai - įprastinę kūno “aprengimo” funkciją - bando paneigti, primindami, kad rūbas yra ir istorijų liudininkas, o žmogaus kūnas gali būti vaikščiojanti reklama, protesto įrankis, gyvoji skulptūra…

  Parodoje kvestionuojama ne tik pati funkcija, bet ir tradicinis medžiagiškumo ar technikos supratimas: megzti galima ne tik šaliką ar kojines – bet ir kontaktą su žiūrovais palaikantį autoportretą, šaržuotas žmogaus figuras, siūti ne tik reikalingus daiktus, bet ir abstrakčias skulptūras… O kartais medžiaga tampa visiškai efemeriška ir apie jos būvimą liudija tik likęs įspaudas ant žmogaus odos.

  Parodos dalyviai: Klaudija Adelė Armonavičiūtė, Greta Matevičiūtė, Jelena Škulienė, Katažina Jancevič, Kotryna Danytė, Aleksandra Glušinaitė, Dovilė Karvelytė, Jolanta Sendaitė-Paulauskienė, Mantas Televičius, Saulė Poškutė, Lijana Skrockaitė, Gabrielė Žiogelytė, Rasa Jundulaitė, Lina Svarauskaitė, Simona Pabrėžaitė. 

  Paroda veiks nuo rugsėjo 15 d. iki spalio 3 d. Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje, Vilniaus g. 39, Vilnius.

  Parodą organizuoja VDA Tekstilės meno ir dizaino katedra.