Spalio 28 d. 17 val. VDA Telšių galerijoje atidaroma skulptoriaus Rimanto Milkinto jubiliejinė paroda „Dabarties jungtys“, atidarymo metu bus pristatomas autoriaus kūrybos katalogas.

25 – erių metų kūrybos jubiliejų švenčiantis Rimantas Milkintas personalinėje parodoje „Dabarties jungtys“ retrospektyviai pristato svarbiausius atrinktus savo ilgametės kūrybos skulptūrinius objektus. Čia eksponuojami kūriniai aprėpia menininko kūrybos etapus nuo studijų laikų tuometinėje Telšių aukštesniojoje taikomosios dailės mokykloje iki šių dienų. „Dabarties jungtys“ – tai paroda, leidžianti permąstyti autoriaus plėtotas temas ir skirtingus medžiagų pasirinkimus tam tikrais laikotarpiais - tai fragmentai iš faneros ir architektūrinių sijų darbų ciklų. Provokuojami ekspozicinės erdvės, seni kūriniai atgimsta ir jungiasi į vientisą instaliaciją, tuo pačiu ieškodami naujų tarpusavio sąsajų ir jungčių.

Artimas minimalizmo estetikai R. Milkintas kūryboje didelį dėmesį skiria kūrinio formai ir medžiagiškumui, todėl jis neretai lyginamas su Lietuvos ir užsienio modernizmo klasikais. Jo darbams būdinga atvira konstrukcija bei menamo judesio efekto kūrimas erdvėje, o skulptūrinės kompozicijos pasižymi polinėmis įtampomis. Būtent medžiagos fizines savybes, kaip lankstumas, tvirtumas, minkštumas ar trapumas, menininkas gretina su individualia patirtimi, o savo kūriniuose dažniausiai naudoja fanerą ir jau savas istorijas sukaupusias nugriautų pastatų geležines sijas. Plokštuminiu struktūrų įerdvinimas, formų ir linijų grakštumas bei medžiagos ir idėjos santykio vientisumas – geriausiai R.Milkinto kūrybą atspindintys bruožai.

Rimantas Milkintas (g. 1977) – 1995-1999 m. mokėsi Telšių aukštesniojoje taikomosios dailės mokykloje (dabartinis VDA Telšių fakultetas), 1999–2005 m. baigė bakalauro ir magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje. Autorius yra surengęs daugiau nei penkiasdešimt parodų, o savo darbus yra pristatęs Vokietijoje, Kinijoje, Italijoje, Belgijoje, Suomijoje ir daugelyje kitų šalių. 2005 m. jam buvo suteikta NORD/LB premija už instaliaciją „Stabilus ir lankstus“, 2006 m. - Arnaldo Pomodoro fondo III premija, 2011 m. suteiktas geriausios skulptūros/instaliacijos ArtVilnius’11 apdovanojimas, o 2020 m. įteiktas Lietuvos dailininkų sąjungos auksinis ženkliukas už aktyvų skulptūrų ir instaliacijų kūrimą viešosioms erdvėms.

Paroda „Dabarties jungtys“ VDA Telšių galerijoje veiks iki lapkričio 20 d.

Projektą dalinai remia Lietuvos kultūros taryba