Vasario 18d. VDA Telšių galerijoje atverta Vilniaus dailės akademijos profesorės, juvelyrės Laimos Kėrienės juvelyrikos ir metalo meno paroda „O, Pozicija“.

Pozicija lietuviškai yra laikysena. Šiame žodyje sąskambiais persipina žodžių laikas/laikinas ir laikyti/laikytis šaknys, o priesaga -sena nusako būdą. Nežinau žodžio laikysena etimologijos, bet man atsiveria užkoduotos laiko ir būdo sąvokos. Be to, žodis pozicija apima požiūrį, padėtį, netgi ištvermę. Apie šiuos klodus ir sukasi mano vizualiosios kūrybos mintys.

Įvairiose aplinkybėse jaučiamės ir elgiamės skirtingai, bet vidiniai svertai, vertybės, charakteris padeda nepasimesti, išlaikyti savastį ir netgi susivokti laiko perspektyvoje. Plačiai ir giliai besidriekiančius išgyvenimus sufokusuoti į nedidelius juvelyrikos objektus nėra paprasta. Gelbsti akylumas, dėmesys, asociatyvi atmintis.

Turinį pasitikrinu Šventojo Rašto ir krikščionybės šviesoje, provaizdžiai, metaforos, palyginimai ateina iš gamtos ir aplinkos, man artima japonų estetika, o stipriausią dvasią ir principus randu viduramžių ir šiaurės renesanso mene. Kūrinių kolekcija, kaip ir mūsų gyvenimas, nėra baigtinė. Nuolat iškyla klausimų, kuriuos bandant suvokti, išspręsti ryškėja asmeninė pozicija, sąlygojama požiūrio, padėties ir laikysenos.  

Laima Kairienė

Paroda veiks iki 2020 m. kovo 5d.