• Naujienlaiškis
 • Liepos 2 d. įvyko jubiliejinė dešimtosios konkurso - parodos „Jaunojo dizainerio prizas“ atidarymas. Atidarymo metu buvo paskelbti ir apdovanoti „Jaunojo dizainerio prizo 2020” laureatai skirtingose kategorijose: komunikacijos dizaino, produkto dizaino, mados dizaino ir dizaino tyrimų. 

  Konkurse gali dalyvauti visi dizaino studijas šiais metais baigę studentai iš visos Lietuvos. Kai kurios mokslo institucijos dėl nuotolinio  mokymosi karantino metu studentų baigiamųjų darbų gynimą nukėlė į vasaros pabaigą, tačiau nepaisant buvo pateikta 41 paraiška. 

  Daugiausiai, 34  paraiškas, pateikė Vilniaus dailės akademijos (VDA) Vilniaus fakulteto studentai. Taip pat sulaukta konkurso dalyvių iš Telšių bei Kauno fakultetų. Gautos dvi paraiškos iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto ir Vilniaus dizaino kolegijos.

  Iš viso buvo išrinkti keturi pagrindinio prizo nugalėtojai, apdovanoti 1 000 eurų premija, bei keturi papildomo prizo nugalėtojai, kuriems šiais metais prizus, įsteigtus įgyvendinant bendradarbiavimo su Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyba susitarimą, įteikė Lietuvos Respublikos Valstybinis patentų biuras. Taip pat diplomais apdovanoti publikos išrinkti geriausi dizaineriai. 

  Telšių fakulteto Metalo meno ir juvelyrikos programos absolventė Ieva Laskevičiūtė pelnė papildomą Mados dizaino prizą už juvelyrikos kolekciją „Perkrauti (reload) akmenys“, kurioje nagrinėjama karbonatų klasės akmenų kalcito, aragonito, dolomito ir vištos kiaušinių lukštų santykis.

                Perkrauti (reload) akmenys“

  Tarp konkurso dalyvių ir Gintarės Janulaitytės bakalauro baigiamasis darbas „Po nuodėmės“.

                        „Po nuodėmės“


  VDA Dizaino inovacijų centro viena iš misijų – padėti dizaineriams įsitvirtinti rinkoje ir pristatyti save kaip profesionalus. Lietuvoje „Jaunojo dizainerio prizo“ parodą bus galima aplankyti iki liepos 25 d. Vilniaus dailės akademijos parodų salėje „Titanikas“. Vėliau laimėtojų darbai pirmą kartą kelsis į tarptautinį „Dezeen“ virtualų dizaino festivalį. Vienoje žymiausių dizaino ir interjero „Dezeen“ platformoje geriausius šių metų darbus pamatys naujausiomis tendencijomis besidomintys žmonės iš viso pasaulio. „Dezeen“ prenumeratoriai sulauks naujienlaiškių, pristatančių Lietuvoje sukurtus projektus.

  Parodos organizatorius: VDA Dizaino inovacijų centras.

  Parodos rėmėjai ir partneriai: Lietuvos Kultūros taryba, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Vilniaus miesto savivaldybė, LR Valstybinių patentų biuras, Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyba, „Tech arts“ kūrybinių industrijų inkubatorius, „Dezeen“ Virtual design festival, 15min.lt .