• Naujienlaiškis
 • Emilija Kasperavičiūtė „Tyla“

  „Šis kūrinys yra toks darbas, kokį norėčiau sukurti aš pats“, – apie vieną iš šių metų baigiamųjų bakalauro darbų kalbėjo menininkas Vilniaus dailės akademijos (VDA) Telšių fakulteto dėstytojas, doc. Mindaugas Šimkevičius.

  Šalia kiekvieno studento stovi jo vadovas. Vieną svarbiausių jaunojo menininko dienų, prieš jam ginantis kūrybinį projektą, komisija išklauso studento darbo vadovo – tarsi „advokato“ kalbą. Tokia procedūra. Biželio 12 d. vykusių gynimų metu, skulptūros projekto ir technologijos dalykus dėstantis, 5-ių talentingų studentų baigiamųjų darbų vadovas apie savo auklėtinius nedaugžodžiaudamas atsiliepė neįprastai ir kūrybiškai.

  Dalinamės neoficialiai oficialiais jo atsiliepimais ir akimirkomis iš gynimų:
   

  Gintarės baigiamajam darbui vadovavom du vadovai – Aš  ir „Covidas XIX- asis“. Žinoma, man tas jo įsikišimas nelabai patiko <...> ir tokiu savo poelgiu įnešė nemažai bereikalingų emocijų bei sumaišties. <...> Kaip vienas iš darbo vadovų drįstu konstatuoti, kad stovim prie tikrai įdomaus ir stipraus meno kūrinio. <...>  Nežiūrint to, kad bandėm vadovauti „dviese“, Gintarė sugebėjo atlaikyti mūsų įtakas bei spaudimą ir pademonstravo jai būdingą subtiliai jautrų ir gilų kūrybingumą. Ir žinoma darbštumą.

  Apie Metalo meno ir juvelyrikos programos studentę Gintarę Janulaitytę kalbėjo doc. M. Šimkevičius. Gintarė buvo  vertinta už subtilias estetines pajautas baigiamajame darbe „Po nuodėmės“ ir gavo aukščiausią balą – 10.


  Tema gili ir labai asmeniška Emilijai, bet kartu labai aktuali ir kiekvienam bent kiek mąstančiam Lietuviui. <...> Emilija labai ilgai atsirinkinėjo savo susigalvotas temas, kol galiausiai „pričiupo“ ir labai kūrybingai įsitvėrė į nuoširdžiai gilią, susijusia su jos šaknimis, temą. <...> Nuo pirmų kursų įspūdį darė Emilijos bendrųjų gebėjimų tvirtumas ir asmenybinis jautrumas. Per laiką tai dar labiau sutvirtėjo ir išsigrynino. 

  Apie Metalo meno ir juvelyrikos programos studentės Emilijos Kasperavičiūtės darbą„Tyla“ atsiliepė doc. M. Šimkevičius. Emilijos kūrinys įvertintas aukščiausiu balu – 10.


  Lengva darbo vadovui kalbėti apie bakalaurantą ir jo darbą, kai apie juos yra ką pasakyti <...> Bakalaurantas Donatas Repeika yra toks bakalaurantas, kurio Aš, kaip darbo vadovas, galiu pavydėti pats sau. Šis kūrinys yra toks darbas, kokį norėčiau sukurti aš pats.

  Apie Skulptūros programos studentą Donatą Repeiką kalbėjo doc. M. Šimkevičius.  Donatas buvo įvertintas už meistrystės ir koncepcijos manifestaciją baigiamajame darbe „4 objektai“ ir gavo aukščiausią  įvertinimą – 10. 


  Mano galva Sima „prigavo“ tikrai originalią ir, sakyčiau, labai pragmatišką idėją, kuri ne vieną žmogų galėtų išgelbėti nuo „spintos viršsvorio“, nepadarant sau per didelės emocinės žalos. (Bet tiesa, darbo vadovas negali būti reklamos agentu, todėl vėl grįžtu į savo rolę...). <...> Sima su savo išsikeltais uždaviniais susitvarkė ir štai matome rezultatą – įdomų ir originalų kūrinį.

  Apie Metalo meno ir juvelyrikos programos studentės Simos Kučinskaitės darbą „Atmena“ atsiliepė doc. M. Šimkevičius.


  Reiktų pastebėti, kad Jurgita į Telšių fakultetą atkeliavo ganėtinai „pasikausčiusi“. <...> Siuvimas tapo jos menine kūrybos „vinimi“, kas manau ir atvedė iki šio originalaus baigiamojo darbo. <...> Nežiūrint visų trukdžių bakalaurantė su visais sunkumais ir iššūkiais susitvarkė ir dabar mes stovim prieš įdomų  baigiamąjį darbą.

  Apie Metalo meno ir juvelyrikos programos studentės Jurgitos Balčiūnaitės darbą „Gumburai“ atsiliepė doc. M. Šimkevičius.

  Sveikiname jaunuosius menininkus ir linkime išlikti giliai mąstančiais kūrėjais!


  Meno kritikė doc. dr. Jurgita Liudavičienė: VDA jau kelintą dešimtmetį kasmet įlieja šviežio kraujo į šiuolaikinės lietuvių juvelyrikos sceną