Mados dizaino katedros pirmakursiai surengė pirmąją savo darbų parodą 3D modeliavimas: metodas, forma, konstrukcija, pagal prof. Jolantos Talaikytės 3D struktūrinio modeliavimo metodiką.

Prof. Jolanta Talaikytė teigia, jog trijų dimensijų modeliavimo apraiškas galime stebėti visur, tiek natūralioje gamtoje, tiek žmogaus sukurtuose objektuose: architektūroje, mene, dizaine. Gamta sukūrė daug įdomių ir įvairių, paprastų ir sudėtingų formų, turinčių vidines struktūras, laikančias išorinę formą / apvalkalą. Mums belieka stebėti, atkartoti, manipuliuoti, pritaikyti jas savo kūryboje. Gerai suresta konstrukcinė bazė (struktūra) yra mados dizaino pagrindas, todėl aprangos dizaineriams labai svarbu išmanyti ir suprasti trimačio drabužio kūrimo iš dvimačio dizaino eskizo techniką ir principus. Dizaineriui privalu ne tik gebėti sugalvoti idėją, bet ir mokėti paversti ją apčiuopiamu ,,kūnu’’: įžvelgti siluetą, atrasti formą, pajausti tūrį, mąstelį, išgryninti konstrukcines linijas, plokštumas, erdves, pamatyti jų susikirtimus, dinamiką ir atsižvelgiant į visus šiuos faktorius- sukonstruoti karkasą. Jis turi valdyti įvairias kūrybines priemones, daugybę atlikimo būdų, kad pasiektų norimą dizaino rezultatą.

Štai vieno studenčių kūrybinio dueto Saulės Ūkanytės ir Patricijos Palubinskaitės mintys: ,,Pirmas rimtesnis akadės projektas. Pirmi mėnesiai Vilniuje. Gimusi meilė šiam miestui ir naujai sutiktiems žmonėms, pagarba jau pažįstamiems. Nauja aplinka, nauji žmonės, daugelyje situacijų prisivertimas išlipti iš komforto zonos, bet kiek dar to bus. Dabar tik apie projektą: kažkam tai besimezgantis drabužio maketas, kažkam tik formos, kažkam- metalo laužas. Mums su Patricija tai buvo kaip narkotikas - nejautėm laiko ribų, delnų skausmo ir nuovargio (na gal tik šiek tiek). Su kiekviena diena vis labiau įsimyliu tai ką darom.”