Balandžio 15, 18 ir 26 dienomis VDA Keramikos katedroje vyko seminaras

  pagal neformalaus ugdymo studijų programą

„Asmeninio verslo galimybės šiuolaikinėje keramikoje“.

Seminare dalyvavo 20 Vilniaus Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos Interjero dizaino pirmakursių su dėstytojais. Iš molio jie kūrė interjero detalę - šviestuvą, remdamiesi etnografine medžiaga, kurią rinko Lietuvos liaudies buities muziejuje. Naudodami skobimo, klijavimo iš molio plokščių ar virvelinę keramikos konstravimo technikas, vėliau savo darbus degė  lauko krosnyse kūrenamose malkomis. Ši keramika – tai rankų darbas, naudojant švarų molį ir ekologiškas medžiagas. Įkaitinę keramikos darbus iki 1000 laipsnių, ištraukė iš degimo krosnies ir panardino į kukurūzų miltų raugą. Raugas kiekvieno darbo paviršiuje paliko savotišką, archajišką dekorą. Ši keramikos apdirbimo technika nuo kitų skiriasi  tuo, kad molis apdirbamas ne glazūra, o raugu, kuris užkepina poras, todėl  paviršius tampa atsparus drėgmei. Tokie moliniai šviestuvai yra ekologiškai švarūs.

Seminarą vedė dėstytojos: doc. R. J. Gecevičienė ir lekt. J. Jasinskaitė

Šis seminaras yra projekto - „Studijų kokybės gerinimas ugdant studentų verslumo įgūdžius“,  Nr. 09.3.1-ESFA-K-731-01-0017, dalis

Projektui įgyvendinti yra skirtos Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir (arba) Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos .