VDA galerijoje „Akademija“ 2018 m. lapkričio 12 d. 17 val. adidaromos dvi parodos

Keramika + Spauda 2 

VDA keramikos katedros studentų paroda, pristatanti spausdinto vaizdo galimybes keramikoje

Porceliano kabinetas

Personalinė VDA Keramikos katedros docentės Dalios Laučkaitės-Jakimavičienės paroda

Keramika + Spauda 2

Pirmoji Keramika+Spauda paroda buvo surengta 2014 m. „Titanike“. Joje buvo eksponuojama Lietuvos menininkų (jų tarpe VDA dėstytojų) kūryba, studentų baigiamieji bei kursiniai darbai, greta pristatomi užsienio svečių kūriniai.

Šioje parodoje eksponuojami studentų (BA III, IV ir MA I, II kursų) darbai, atlikti praktinių laboratorijų 3 kurso metu ir keleto kursinių, bakalauro baigiamųjų darbų fragmentai. Parodoje rodomi ir darbai, sukurti pastarųjų metų praktikų/kūrybinių seminarų Skaitmeninis vaizdas keramikoje metu Nidos meno kolonijoje. Beveik visi darbai padaryti ant pramoninių lėkščių. Apskritimo forma labai būdinga keramikos tradicijai, tačiau tai išskirtinė ir kaprizinga forma, diktuojanti savo sąlygas. Ekspozicijos darbus jungia specifiniai raiškos būdai, bet ne tik tai. Spausdintas vaizdas dažniausiai naudojamas keramikai, kuriai svarbu idėja, asociacijos, naratyvas, ironiški pašmaikštavimai ar provokavimas. Parodai atrinkti darbai atspindi šių raiškos būdų galimybes – cituoti, multiplikuoti, naudoti spausdintą tekstą, fotografinį vaizdą, kompiuteriu atitinkamai apdorotus vaizdus, taikyti koliažo technikas. Spausdintas vaizdas jungiamas su pieštu, tapytu. Ekspozicija rodo skaitmeninių technologijų įsisavinimą, kitų disciplinų raiškos būdų eksploatavimą ir atvirumą galimybėms.

Parodos dalyviai: Laura Motuzaitė, Uršulė Baužaitė, Miglė Mačiulytė, Stefanija Paukštytė, Greta Jančytė, Eglė Gedvilaitė, Brigita Rimkutė, Lukas  Šilinskas, Julius Visakavičius, Neringa Akcijonaitytė, Martynas Margevičius, Arūnė Barzdėnaitė, Deivyda Sakalauskaitė, Weronika Surma, Sanver Özgüven, Aistė Kalvelytė, Onė Austėja Maldonytė, Rūta Palaimaitė, Milda Valantiejūtė, Janas Dmuchovskis, Kristina Noreikaitė, Monika Gedrimaitė.

"Porceliano kabinetas"

Istoriniai baroko laikmečio porceliano kabinetai – paradoksaliai “instaliacinio” pobūdžio – čia keramikos objektai, lentynėlės, sienų dekoras, skulptūros ir reljefai jungiami į visumą ir turi veikti kaip visuma. Šis kiek absurdiškas, bet kartu logiškas istorinės ir šiuolaikinės estetikos sugretinimas man yra įdomus ir siūlo galimybes individualioms interpretacijoms. Porceliano kabinetai, baroko laikotarpio Europos žavėjimosi porcelianu aukščiausia išraiška, pasižymi ypatingu perkrovimu ir dekoro gausa, bet kartu ir įvairių elementų vienybe ir ansambliškumu. Mano tikslas – tyrinėjant barokinę estetiką ir to meto porceliano naudojimo ypatybes rasti savą sprendimą porceliano kabineto vaizdiniui. Porcelianiniai objektai (indai, skulptūriniai elementai) ant specialių lentynėlių, lėkštės, reljefai, ornamentika. Siekiau, kad porceliano kabineto įprastinė tvarka būtų aiškiai juntama, savaip interpretuojant barokinį perkrovimą ir besiraitančios ornamentikos raštą, keistų ryškių spalvų pomėgį ir piknaudžiavimą auksu.

Dalia Laučkaitė-Jakimavičienė

Parodą remia Lietuvos kultūros taryba