VDA galeriojoje "Lauko Ekspo" iki rugsėjo 25 d. galima pamatyti keramikės ir Akademijos absolventės Svetlanos Grigoryevos kūrinius. 

"Šiame darbe rodau savo dėmesio judėjimo kelią sapnų erdvėje. Man norėjosi perduoti jo nesvarumo ir iliuziškumo pojūtį. Todėl aš padariau darbą, kabantį ore ir susidedantį iš daugybės segmentų. Ši forma labai jautri, tarsi gyva: jeigu netyčia užgauni vieną iš segmentų, tai viskas pradeda judėti. Panašiai vyksta ir sapno erdvėje: ji labai jautri ir gali kiekvienu momentu pasikeisti. Keliaudama per sapną, vieną po kito matau vaizdo fragmentus. Kartu jie sudaro bendrą vaizdą, kurį galima pamatyti pažvelgus į formos vidų", - pasakoja autorė ir VDA VIlniaus fakulteto Keramikos katedros baklauro programos absoventė Svetlana Grigoryeva.

Pagrindinį darbą papildo du kiti: ENERGIJOS POJŪTIS ir DETALIZACIJA. "Darbe „Energijos pojūtis” parodau kaip sapne jaučiu kūno energiją: ji tarsi sudaryta iš daugybės upelių, įtekančių vienas į kitą. Kūrinyje „Detalizacija“ rodau procesą, kai į vaizdą žiūrima sapne. Kuo atidžiau įsižiūrima, tuo daugiau detalių išryškėja", - pasakoja Svetlana Grigoryeva. pažymėdama, kad pasaulyje, tikėtina, yra yra paslėpta dalis, kurios paprastai nematome. "Ji neįtikėtinai jausminga ir nuostabi. Kiekvienas menininkas savo darbais atveria duris į šią pasaulio dalį", - į lauko parodą kviečia jos autorė.

Darbo vadovas doc. Saulius Jankauskas

 

Maironio g. 5