Jolita Liškevičienė | Dvasinės kelionės XVII amžiuje: didiko Mikalojaus Kristupo Chaleckio embleminių meditacijų knygos

2021 12 14 18.00 - 2021 12 14 19.00

Paskaitoje bus kalbama apie emblemas – vieną iš dailės ir literatūros žanrų, kilusių knygoje, o vėliau plačiai suklestėjusių visoje baroko dailėje. Emblemos tapo tokios populiarios, kad jomis buvo iliustruojamos įvairios temos, sveikinimo tekstai, apdainuojamos dorybės, garsių asmenų, dažniausiai šventųjų, biografijos, taip pat kuriami ištisi emblemų ciklai. Emblemos buvo tinkamos ir meditacijai. Keliauti mintimis aplankant šventas vietas ir pabuvojant ten, kur fiziškai neįmanoma pasiekti, buvo vienas iš baroko teologų siūlomų kelionių būdų. Vienas tokių XVII a. Lietuvos kūrėjų – didikas Mikalojus Kristupas Chaleckis, parengęs dvi embleminių meditacijų knygas, kurios ir bus plačiau aptariamos.

Paskaita vyks gruodžio 14 d. 18 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius). Renginys nemokamas, taip pat bus tiesiogiai transliuojamas Youtube.

Būtina išankstinė registracija

Dalyviams Konferencijų ir kultūros renginių salėje reikia turėti galimybių pasą ar ES skaitmenį COVID pažymėjimą, dėvėti nosį ir burną dengiančią apsauginę veido kaukę.


Dr. Jolita Liškevičienė (g. 1970) – humanitarinių mokslų (menotyra, 03H) krypties daktarė, Vilniaus dailės akademijos Dailėtyros instituto vyresnioji mokslo darbuotoja, VDA dėstytoja. Pagrindinės mokslinių tyrinėjimų sritys: XVI–XVIII a. Vilniaus leidinių iliustracijos, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės emblemika ir heraldika, Lietuvos baroko dailės šaltiniai ir dailės ikonografija, vaikų knygų iliustracija.

 

 

Plačiau apie paskaitų ciklą „Aktualioji dailėtyra: naujausios Lietuvos meno tyrimų atodangos“

Facebook renginys

Projekto vykdytojas: Vilniaus dailės akademija
Projekto partneris: Lietuvos nacionalinis dailės muziejus / Nacionalinė dailės galerija 
Projekto rėmėjas: Lietuvos kultūros taryba