Rugsėjo 5 -15 dienomis Vilniaus dailės akademijos Interjero dizaino katedros studentams kūrybines dirbtuves ves kviestinis dėstytojas, ne vieną tarptautinį apdovanojimą pelnęs, jaunosios kartos architektas iš Portugalijos Diogo Aguiar.

Rugsėjo 15 dieną planuojama atvira architekto paskaita ir kūrybinių dirbtuvių rezultatų paroda.

„Diogo Aguiar Studio“ yra Portugalijoje, Porto mieste, 2016 m. įkurta architektūros studija kuri daugiausiai dėmesio skiria erdviniams ir medžiaginiams eksperimentams, siekdama sukurti įtraukiančias ir jusliškai patrauklias erdves. Ji veikia meno ir architektūros srityse, kuria nedidelius pastatus, interjerus ir erdvines instaliacijas bei „nardo“ tarp viešojo ir privataus konteksto.

2018 m. studijos sukurtas laikinasis sodo paviljonas buvo atrinktas į 16-ąją Venecijos architektūros bienalę kaip vienas iš darbų, atstovaujančių Portugalijos paviljonui „Public Without Rhetoric“ (Viešumas be retorikos).

Pastaraisiais metais „Diogo Aguiar Studio“ buvo nominuoti keliems tarptautiniams apdovanojimams. Vienas iš jų – dviguba nominacija 2022 m. Europos Sąjungos šiuolaikinės architektūros premijai – „Mies van der Rohe“ apdovanojimui. Diogo Aguiar taip pat yra pagrindinės Portugalijos statybų mugės „Concreta“ komisaras, nepriklausomos architektūros parodų erdvės „Galeria de Arquitectura“ vienas iš įkūrėjų ir kviestinis Porto universiteto Architektūros fakulteto kviestinis dėstytojas.

Intensyvių, dviejų savaičių trukmės, kūrybinių dirbtuvių metu, studentai projektuos laikiną paviljoną meno kūriniui įsivaizduojamame kraštovaizdyje. Mokydamiesi iš Diogo patirties ir kai kurių jo paties nuorodų efemeriškos architektūros srityje, palaipsniui studentai bus provokuojami išnaudoti laikinų erdvių potencialą, kad sukurtų įtraukiančius, eksperimentinius ir novatoriškus paviljonus.

Rugsėjo 16d. 16val. VDA Vilniaus fakulteto, šachmatinėje salėje (Malūnų g.5), atvirą paskaitą skaitys Strato group inovacijų skyriaus vadovas,  Jokūbas Vaišvila. 

Paskaitos tema: Inovacijos architektūroje: ateitis ar pražūtis?

Ir Diogo Aguiar, DiogoAguiar studijos įkūrėjas, architektas, Porto Universiteto, architektūros fakulteto kviestinis dėstytojas (FAUP). 

Paskaitos tema: kontekstualūs objektai.

17val. Įvyks kūrybinių dirbtuvių "Laikinas paviljonas", kurias vedė Diogo Aguiar ir "Eksperimentinės technologijos", kurias vedė docentai Rokas Kilčiauskas ir Laura Malcaitė, parodos atidarymas.