Barboros Matonytės garso instaliacija „The Three Billy Goats Gruff“ buvusioje lifto šachtoje Estijos dailės akademijoje

Spalio 21-23 d. Estijos dailės akademijoje (EKA) vyko Šiaurės ir Baltijos šalių dailės akademijų KUNO tinklo narių susitikimas, akivaizdiniu ir nuotoliniu būdu subūręs atstovus iš 18 aukštųjų mokyklų. Renginyje dalyvavo 8 atstovai iš VDA. Susitikimo programa buvo orientuota į klausimus, susijusius su meno studijų iššūkiais vartotojiškos visuomenės kontekste ir dalijimusi patirtimi kaip visavertiškai ruošti profesionalius menininkus akistatoje su aukštojo mokslo sistemos spąstais. Susitikimo metu pranešimus skaitė Nicolas Bourriaud, Cecilie Andersson, Laura Toots, ir Eik Hermann. Taip pat vyko moderuotos diskusijos tarp dalyvaujančių tinklo narių.

EKA surengtoje KUNO EKSPO parodoje eksponuoti studentų, iš tinklui priklausančių mokyklų, kūriniai, tarp jų ir VDA skulptūros studentės Barboros Matonytės garso instaliacija „The Three Billy Goats Gruff“.
 

Vyšnia ant programos torto - Nicolas Bourriaud paskaita. Jos ašis - teiginys, kad šiuolaikinio meno kūrinys - tai energetinis signalas. Šį teiginį puikiai atliepė Vilniaus dailės akademija studentės Barboros Matonytės garso instaliacija, eksponuota susitikimo proga EKA surengtoje KUNO EKSPO parodoje. Joje dalyvavo po vieną įvairių tinklui priklausančių akademijų studentą. Barboros kūriniui parinkta puiki vieta sraigtinių laiptų laiptinėje. Buvusi lifto šachta - gilus šulinys nuo pastato stogo iki pamatų. Jo sienų paviršiuje atidengti įvairių laikotarpių dažo ir polichromijos sluoksniai. Barboros instaliacijos garsai užpildo dabar nuščiuvusią erdvę ir stipriai išryškina klausimą apie praeities ir dabarties sąsajas. Jie puikiai įsikomponuoja į palimpsestinę aplinką ir prideda jai dar vieną sluoksnį, kurį kiekvienas atėjęs čia perskaito savaip, remdamasis atsinešta asmenine patirtimi. Prastas tas kūrinys, kuris transliuoja tik vieną, visiems vienodą žinutę, sakė Nicolas Bourriaud. Geras kūrinys - atveria interpretacines platybes. Šiuo požiūriu Barboros instaliacija tikrai puiki!

VDA prorektorė studijoms dr. Ieva Pleikienė

Tuo pačiu metu Taline vyko savaitės trukmės KUNO express kursai, skirti inicijuoti pirmąją KUNO bienalę. Juose Akademijai atstovavo Dailėtyros ir kuratorystės programos studentė, viena iš šių metų baigiamųjų magistrų darbų parodos VDA parodų salėse „Titanike“ kuratorių, Ugnė Brazytė.


KUNO tinklas skatina tarptautinį bendradarbiavimą tarp jo narių (įvairius projektus, ilgalaikį ir trumpalaikį studentų ir dėstytojų mobilumą). KUNO tinklą 2021-2025 m. administruoja VDA.