Architektūros kursų programa (Vilnius)

Vilniaus dailės akademijos Atvirosios dailės, dizaino ir architektūros mokyklos  (VDA ADDAM) parengiamųjų architektūros kursų programa yra sudaryta vieneriems mokslo metams, tačiau nauji kursų dalyviai yra priimami nuolat.

Programos uždaviniai atitinka stojamųjų egzaminų užduočių aprašus. Kursų programą veda lektorė Aistė Burkė (teorija) ir lektorius Ansis Burkė (praktika).

VDA Architektūros kursų dėstytojai lekt. Aistė Burkė (teorinė dalis) ir lekt. Ansis Burkė (prakltinė dalis)

Programos tikslas - padėti pasiruošti stojamiesiems egzaminams

Programos uždaviniai:

  • lavinti gebėjimus komponuoti abstrakčias tūrines, erdvines ar realias architektūros formas tam tikrame kontekste;
  • išmokti grafiškai pavaizduoti savo sukurtąją architektūrinę kompoziciją ortogonaliose projekcijose bei perspektyviniame vaizde;
  • tinkamai visa tai sukomponuoti lape;
  • išmokti pavaizduoti statinių ir jų atskirų sudedamųjų elementų,  bei baldų ar namų apyvokos daiktų formas;
  • išmokti stebėti aplinką ir įgyti supratimą apie daiktų formas, dydžius, savitarpio ryšius ir priklausomybes, kaip supanti aplinka veikia pastatų architektūrą, o architektūra savo ruožtu įtakoja aplinkos formavimą;
  • išmokti piešinyje pavaizduoti menamus objektus, aprašytus pateiktame tekste (užduotyje);
  • išmokti piešimo būdu teisingai pavaizduoti objektų formas, dydžius, proporcijas ir padėtį erdvėje, sukomponuoti  juos tarpusavyje ir popieriaus lape, išryškinti jų medžiagines savybes naudojant šviesotamsą, toną, liniją ir štrichą.

Programos turinys - Architektūros kompozicijos pagrindai ir Atmintinio akademinio piešimo pagrindai.

Programą baigęs asmuo gebės:

  • sukomponuoti (sukurti) įsivaizduojamoje ar konkrečiai nurodytoje architektūrinėje aplinkoje nesudėtingą architektūros objektą;
  • vaizduoti ortogonaliose projekcijose ir perspektyviniame vaizde;
  • valdys grafinę atlikimo techniką, nenaudojant braižymo priemonių, gebės atlikti užduotį A3 formato lape;
  • nupiešti užduotyje apibūdinamus geometrinius tūrinius objektus ir buityje naudojamus daiktus ar baldus;
  • mokės pavaizduoti  jų išdėstymą erdvėje, vaizdavimo kryptį ir sukomponavimą lape, piešimo būdu teisingai pavaizduoti objektų formas, dydžius, proporcijas ir padėtį erdvėje, sukomponuoti  juos tarpusavyje ir popieriaus lape, išryškinti jų medžiagines savybes naudojant šviesotamsą, toną, liniją ir štrichą.

Mokymosi metodai ir vertinimo būdai

VDA Architektūros kursai prasideda pirmąjį rugsėjo šeštadienį, baigiasi iki liepos 1 d. (Tarptautinės architektų dienos).

Mokymas yra vykdomas NUOTOLINIU ir KONTAKTINIU BŪDU iš karto. Vien nuotoliniu būdu lankyti kursų galimybės nėra. Visi kursų dalyviai yra registruojami uždaroje Facebook grupėje, kurioje ANTRADIENIAIS yra pateikiama vaizdinė ir teorinė einamosios savaitės paskaitos medžiaga, užduoties tema. Kursų dalyvis būtinai turi skirti bent 1 VALANDĄ pateiktos medžiagos apžvalgai, taisyklių įsisavinimui, pavyzdžių analizei, eskizo atlikimui.

Praktinės kontaktinės paskaitos vyksta ŠEŠTADIENIAIS 10:00-13:00 val., Malūnų g. 5, 423 aud. Jų metu yra trumpai apžvelgiami ir aptariami einamosios savaitės temos pavyzdžiai, analogai, yra „gyvai“ dar kartą paaiškinamos komponavimo taisyklės, projektavimo pagrindai, piešimo subtilybės ir pan. 3 VALANDŲ metu kursų dalyvis turi spėti atlikti užduotį maksimaliai kokybiškai. Jeigu kursų dalyvis dėl rimtos priežasties (transportas, karantinas, liga, renginys mokykloje ar pan.) negalėjo atvykti į kontaktinę paskaitą šeštadienį, jis turi atlikti užduotį savarankiškai namuose NUOTOLINIU BŪDU ir atsiųsti kokybiškai nufotografuotą piešinį iki pirmadienio 12:00 val. Arba kreiptis dėl nuotolinės konsultacijos. Konsultacijos dėl darbų vyksta nuotoliniu būdu darbo dienomis 9.00-14.00 val. dėst. Aistė Burkė, aiste.burke@vda.lt , 861483827

NAMŲ DARBAMS  yra skiriama minimaliai 1 VALANDA. Kursų dalyvis turi būtinai baigti užduotį iki kitos paskaitos, dėl užduoties baigimo galima konsultuotis ir nuotoliniu būdu.

Mokslo metų eigoje 3-4 kartus yra rengiamos kursų dalyvių atliktų darbų peržiūros ir darbų aptarimai. Pasiekimų vertinimo kriterijai yra tiesiogiai susieti su tikslais ir uždaviniais. Vertinant yra atsižvelgiama į kiekvieno mokinio asmeninę pažangą, užduoties keliamų reikalavimų įvykdymą, kūrybiškumą, estetiškumą, bendrą grupės lygį ir kt.

Taip pat, mokslo metų eigoje kursų dalyviai turi išlaikyti 4 bandomuosius egzaminus. O mokslo metų pabaigoje yra organizuojama „Intensyvioji bandomųjų egzaminų savaitė“, kurios metu kasdien yra laikomi dar 4 bandomieji egzaminai.

Mokomoji medžiaga ir techninės priemonės

Programai vykdyti bus naudojama įvairi, einamosios savaitės temas atitinkanti mokomoji teorinė bei vaizdinė medžiaga, pavyzdžiai, taisyklės ir kt.  Statinių ir jų atskirų sudedamųjų elementų (pvz., anga, denginys, laiptai, kolona, siena, ir t. t.), bei baldų ar namų apyvokos daiktų (pvz., kėdė, spinta, stalas, suolas ir t. t.) formų vaizdavimui, bus naudojami realūs objektai ar daiktai, spausdintiniai, skaitmeniniai pavyzdžiai, arba tik tekstiniai aprašymai. Geometrinių tūrinių objektų vaizdavimui (pvz., kubas, piramidė, rutulys ir t. t.), ir buityje naudojamų daiktų, baldų (pvz., ąsotis, kibiras, knyga, gaublys, kėdė, stalas ir t. t.) piešimui bus naudojami realūs daiktai arba tik tekstiniai aprašymai.

Kursuose gali dalyvauti vyresnių klasių mokiniai arba suaugę turintys bent vidutiniškus piešimo įgūdžius. Neturintiems piešimo įgūdžių yra rekomenduojama dar papildomai lankyti akademinio (arba Architektūrinio, arba Taikomųjų specialybių piešimo pagrindų užsiėmimus, kt.)

Norintiems lankyti kursus registruotis čia.

Kursų kainos

Mokestis už VDA Architektūros kursus yra mokamas einamojo mėnesio pradžioje.

Programos kaina mėnesiui 200 EUR.

Programos kaina mokslo metams 2000 EUR.