Vilniaus dailės akademijos (VDA) „Lauko ekspo“ galerijoje veikia VDA Vilniaus fakulteto Keramikos katedros magistrantės Virginijos Armonavičiūtės baigiamasis darbas „Kosmogonija / Cosmogony“. Darbo vadovė doc. Rasa Justaitė Gecevičienė.

 

Darbą sudaro aštuonios kompozicijos, kurios įkūnija žmogui rekomenduojamas aštuonias miego valandas(eksponuojami trys sapnai).

Kiekviena valanda savyje talpina po sapną.

Mano tikslas, leisti žiūrovui susapnuoti kito žmogaus sapnus. Pakviesti apsilankyti svetimuose sapnuose. Tikėtina, kad kai kurie sapnai bus keisti ir nesuprantami, kiti, galbūt priešingai - pažįstami, artimi, o gal net ne kartą sapnuoti.

Kurdama savo sapnų fizines versijas, stengiausi maksimaliai išsaugoti sapno trapumą, fragmentiškumą, neapčiuopiamumą. Esu tikra, kad esate pastebėję, jog bandant papasakoti sapną, jis netenka savo magijos šydo, negrįžtamai praranda savo prigimtinį mistiškumą.

Savo darbe aš noriu sapną „papasakoti“ taip, kad jis neprarastų savo virpėjimo ir trapumo, kad netaptų buitiniu tekstu, nevirstų realybės proza. Būtent dėl to pasirinkau šviesos ir šešėlių žaismą.

Taikydama skirtingus apšvietimo būdus, pasirinkdama skirtingus fonus, stengiuosi išgauti vis kitokią sapnuojamo sapno nuotaiką, nes būtent jausmas po sapno išlieka ilgiausiai. Kitą sykį atsibudę galime absoliučiai neprisiminti ką sapnavome, neišlieka siužetas, tačiau jausmas, kurį jautėme, gali įtakoti net visos dienos savijautą.

Sąmoningai pasirinkau atsitiktinę sapnų išdėstymo tvarką. Toks kompozicijų stebėjimas leidžia lengvai peršokti iš vienos vietos į kitą, iš vienos istorijos į kitą siužetą. Tarsi sapno metu keistume vieną vaizdą kitu. Tad labanakt ir saldžių sapnų.

Virginija Armonavičiūtė

Paroda veiks iki spalio 15 d.