Nuo birželio 1 d. Vilniaus dailės akademijos (VDA) Lauko ekspo veikia VDA Keramikos katedros IV k. studento Roko Janušonio paroda „Ratu“.

 

Darbas „Ratu“ – tai tarsi bandymas apjungti dvi man artimas - tapybos ir keramikos sritis. Naudojant paprastas formas – cilindrą ir rutulį – bei laisvo, spontaniško stiliaus piešinį ant jų, sukuriama bendra vizuali objektų kompozicija. Kūrinyje analizuojama, kaip tapyba sąveikauja su forma, kaip apvalus ekranas deformuoja piešinį, keičia jo naratyvo prasmę. Būtent keramika yra ta meno rūšis, kurioje galimi visų raiškos priemonių eksperimentai ir sintezė - spalvų, linijų, formų, paviršiaus tekstūrų.

Siužetuose vaizduojamais agresyviais, piktais, puolančiais personažais nagrinėjama posakio – lazda turi du galus potekstė. Keistais, trikdančiais pasakojimais, kurių centrinė ašis – vaizduojamo personažo į aplinką „išmetama“ fizinė ar mentalinė agresija, galiausiai bumerangu sugrįžtanti jos skleidėjui, iliustruojama tema - pats sau priešas.

Kūriniais stengiamasi šokiruoti ir „pažadinti“ žiūrovą, priversti jį pažvelgti į save iš kitos perspektyvos, ypač šiais sudėtingais pandemijos laikais, kuomet žmonės emociškai pervargę, kasdien atakuojami direktyvių žiniasklaidos pranešimų apie įvairius apribojimus ir absurdiškų sąmokslo teorijų socialiniuose tinkluose. TV, kompiuterių, telefonų ekranai siunčia instrukcijas, kaip reikia gyventi ir luošina žmonių kūrybiškumą. Savais piešiniais ant susikurtų   apvalių ekranų skatinu žiūrovą matyti ir mąstyti kitaip, nepasikliauti vienu matymo kampu, analizuoti save bei aplinką.

Apie Roką Janušonį

Rokas Janušonis gimė ir augo Alytuje, 2015 m. baigė Alytaus dailės mokyklą, šiuo metu studijuoja VDA Keramikos bakalauro studijas. Dirba kino srityje, piešia, groja gitara.

Paroda veiks iki birželio 30 d. VDA Lauko ekspo, Maironio g. 6, Vilnius.