Vilniaus dailės akademijos (VDA) Lauko ekspo veikia VDA Vilniaus fakulteto Keramikos katedros II kurso studentų darbų paroda „Pasisavintas 2“.        

Daiktas - iš gamtos pasisavintas arba kitaip sukurtas, pagamintas, materialaus pasaulio dalykas. Paroda „Pasisavintas“ kviečia leistis į paieškas: ne tik tikėtis rasti pasisavintų ar pagamintų  daiktų, bet ir apmąstyti pačios keramikos esmę. Prisimindami įžymiojo Marcelio Duchamp’o „ready made“ praktiką, pagal kurią paprastas buities objektas, perkeltas į kitą kultūrinę aplinką, tampa meno kūriniu ar jo dalimi, parodoje pateikiame būtent tokius artefaktus. Visi parodoje eksponuojami darbai yra sukurti naudojant gamtinių formų, tikrų industrinių daiktų, bei įvairių valgomų produktų atliejas.

Pasirinktus daiktus atitinkamai apdorojus specialių priemonių pagalba atliejamos gipsinės tų daiktų formos taip, kad į jas galima būtų įpilti šlikerį ir suformuoti porcelianinę daikto kopiją. Vėliau iš tokių daiktų kuriami kameriniai objektai. Tai ypatingai kruopštaus darbo ir didelės kantrybės, bei daug keramikos technologijos žinių reikalaujantis rezultatas.

Parodos dalyviai VDA Keramikos katedros studentai:

1. Vytautė Latožaitė „Paprasti“ apelsinai“, 2020.
2. Eglė Kulbytė „Vandenyno portalas“, 2020.
3. Jingtong Meng „Coca Cola“, 2019.
4. Kamilė Mikailionytė „Modifikuota tikrovė“, 2019
5. Paulina Giedraitytė „Banga“, 2019.
6. Marielene Groß „Švietimas“, 2018.
7. Ieva Pachomova „Laumės akmuo“, 2018.
8. Agnieška Miliuškevič „Saldžių sapnų“, 2017.
9. Uršulė Baužaitė „Girlianda“, 2016.
10. Brigita Rimkutė „Vaikystė“, 2016.
11. Miglė Mačiulytė „Masiniai kapai“, 2016.
12. Martynas Margevičius „Pintys“, 2014.

Šį kursą veda dėstytoja doc. Rasa Justaitė - Gecevičienė.

Paroda veiks iki vasario 1 d. VDA Lauko ekspo, Maironio g. 6, Vilnius.