Lapkričio 25 d. Vilniaus dailės akademijos (VDA) Lauko ekspo atidaroma VDA keramikos absolventės Justinos Kilšidytės paroda „Vanduo".

 

Aistra kelionėms po nepažintus tolimus kraštus, klajonės po savus lietuviškus miškus, ežerus, upes, įkvėpė sukurti objektus, kurie kalbėtų apie visur sutinkamą vieną svarbiausių ir reikalingiausių visai gyvybei dalykų žemėje – vandenį. Savo objektais pasirinkau indo formą. Gamtoje nuolat pastebiu indo interpretacijų - netgi ežeras, jo dauba - natūraliai susiformavęs indas, kuriame laikosi, „stovi” vanduo. Parodoje ekspononuojami objektai iš vienos pusės primenantys uolietus, grubius žemės sluoksnius,  gilumas, o kitoje indo pusėje matyti lygus ir švelnus paviršius – vanduo, jo nugludintas krantas ar netgi išdžiūvusio ežero dugnas. Kviečiu pažvelgti ne tik į paviršutinį grožį, bet taip pat kas slypi giliau – vandens reikšmę, svarbą ir tikrąją vertę kiekvienam iš mūsų, jo (iš)saugojimą ir tausojimą.

Justina Kildišytė

Apie autorę

Justina Kildišytė - 2014 metais baigė studijas Vilniaus dailės akademijoje keramikos katedroje, įgijo menų bakalauro laipsnį. Nuo 2010 metų dalyvauja parodose ir simpoziumuose Lietuvoje ir užsienyje. Savo kūrybos neatskiria nuo dinamiško gyvenimo būdo. Nuolatinė trauka kelionėms, tokioms kaip dviračiu apvažiuoti Baltijos šalis ar kelis mėnesius praleisti egzotiškiausiose Azijos vietovėse, patyrimai, išgyvenimai kelionių metu, gamtos ir aplinkos stebėjimai ir yra jos kūrybos ašis. Šiuo metu dirba ir kuria Vilniuje, o keliauja Lietuvoje.

Paroda veiks iki gruodžio 21 d. VDA Laukso ekspo, Maironio g. 6, Vilnius.