Nuo liepos 5 d. Vilniaus dailės akademijos (VDA) Lauko ekspo veikia keramikės Giedros Petkevičiūtės paroda „Baltas triukšmas“.

Parodoje pristatau savo kūrinius iš kaulinio porceliano, kuriuos jungia tam tikra urbanistinė tema. Baltas triukšmas - tai tam tikras foninis garsas, ūžesys, kuris gali raminti, bet gali ir erzinti. Savo darbuose aš jį sieju su aplinka. Taip aš stengiuosi atspindėti miestą, kurį matau, miestą, kurį prisimenu, ir miestą, kuris jau prarastas. Tam aš pasitelkiu paprastas švarias formas ir pridedu  „triukšmo“ elementus, kurie atspindi mano asmeninį santykį su juo. Tas triukšmas - tai grafiniai elementai, kuriuos aš kuriu arba linijos, piešinio pagalba, arba suardydama pačią formą. 

Darbuose atsispindi  pastarųjų metų izoliacijos temos. Formos yra įkvėptos savitos Kauno art deco architektūros pastatų.  Mano  kūriniai - tai  gali būti ir plytos, o gal ir namai, o gal ir daugiabučių kvartalai, kuriuose pasijuntu kaip spąstuose ir bandau  rasti kelią.

Bazilika - tai tam tikra architektūrinė viešojo ir religinio statinio forma. Mano bazilika - tai vidinių apmąstymų atspindys. Tai senos nuostatos ir įsitikinimai, kurie yra plėšomi vidinių prieštaravimų ir naujos gyvenimo realybės. Kaulinis porcelianas šiame kūrinyje džiūdamas ir degamas traukiasi, tačiau įstatyti vieliniai kontraforsai to daryti neleidžia. Porcelianinės kolonos sueižėja, bet lieka stovėti.

Giedra Petkevičiūtė

Giedra Petkevičiūtė - keramikos menininkė iš Kauno, šiuo metu aktyviai kurianti iš kaulinio porceliano, yra viena iš Tarptautinio kaulinio porceliano simpoziumo organizatorių.

Paroda veiks iki rugpjūčio 2 d. VDA Lauko ekspo, Maironio g. 6, Vilnius.