Nuo balandžio 1 d. Vilniaus dailės akademijos (VDA) Lauko ekspo veiks VDA Vilniaus fakulteto Įvietinto meno katedros magistranto Beno Liandzbergio paroda „Einantiems“.

 

Batais ir avalyne užsiimu jau beveik dvejus metus. Paroda „Einantiems“ yra gan ironiška. Kurdamas šiuos darbus sėdėjau namuose, kaip ir daugelis iš mūsų. Ironiška yra tai, kad tuo metu, kai esame ar buvome priversti sėdėti namuose, aš kuriu ir dekoruoju batus-daiktus skirtus naudoti vaikščiojimui. Darbuose nesurasite komiškumo, o verčiau mano spalvinius ir kompozicinius sprendimus, kurie šiek tiek atgaivins akis, vėl pradėjus vaikščioti Vilniaus gatvėmis.

Batus pradėjau daryti, nes nuo paauglystės šiek tiek domėjausi gatvės mada, muzika, sportas taip pat turėjo įtakos. Batai pasirodė tas aprangos atributas į kurį šiuo metu yra kreipiama nemažai dėmesio. Dažniausiai į kojas nežiūrime, tačiau aš galvojau kitaip. Visada, pirmiausia, žiūrėdavau į avalynę, tad natūraliai kilo noras su ja dirbti. Dar ieškau autentiško, savito stiliaus, kuris manau šiemet bus parodytas. Kol kas kuriu tai, kas šauna į galvą, kas atrodo, kad turėtų derėti prie bendros bato formos.

Benas Liandzbergis

Apie autorių

Benas Liandzbergis (pseudonimas Artistas). 2020 m. baigė Vilniaus dailės akademijos (VDA) Freskos-mozaikos bakalauro studijas. Šiuo metu mokosi magistro studijose, Įvietinto meno katedroje. 2019 m. Benas Liandzbergis turėjo pirmąją asmeninę parodą, kurioje buvo ir dekoruotų batų.

Paroda veiks iki balandžio 30 d., VDA Lauko ekspo, Maironio g. 6, Vilnius.