• Naujienlaiškis
 • Tekstilės menas ir dizainas | Bakalauro studijos | Vilnius

  Šiuolaikinės Lietuvos tekstilės paroda „Laiko drobulė“ Kauno paveikslų galerijoje

  2014 m. lapkričio 14 d. (penktadienį), 18.00 val. Kauno paveikslų galerijoje bus pristatyta naujoji lietuvių tekstilės kolekcija, metaforiškai sujungta laiko drobulės tema. Taip pat visą šį laiką kviečiame kurti lietuvišką žodžio phubbing atitikmenį. Naujažodžio versijos bus pateiktos lietuvių kalbininkams ir bus siūloma įvesti naują žodį lietuvių kalbos žodyne. Phubbingas – tai prieš dvejus metus anglų kalboje atsiradęs žodis, reiškiantis prieš tave esančio asmens ignoravimą žiūrint į telefoną.

  Daugumos autorių kūriniuose brandi savistaba, akivaizdžios tapatumo paieškos. Tapatumo, kuris medžiagiškas, artimas kaip oda. Drabužis, audeklas, drobulė, drapana, o gal net kvapas ne vieno menininko kūrinyje tapo priemone asmeninei istorijai „perausti“ į vizualinę formą. Suknelė, kostiumas, švarkas, marškiniai, skarelė, paklodė, seilinukas, juosta – ne kuratorių išprašyti / pasiūlyti kūrinių siužetai, o kelias dešimtis menininkų šiuo metu jungianti kryptis. Tekstilė šios kolekcijos kūriniuose naudojama kaip dangalas, skraistė, drobulė, slepianti baimes, nuojautas, pajautas, atjautas, neišsipildžiusias svajas, paslėptas aistras, ilgesį ir skaudulius. Visi pastarųjų trejų metų menininkų kūriniai, pristatomi kolekcijoje, yra aktualūs. Tekstilė bei tekstiliniai daiktai (drabužiai, namų tekstilė) tapo neatsiejama daugybės šiuolaikinių menininkų kūrybos dalimi ir priemone. Jie leidžia keliauti laiku ir aktualizuoti viešas ir privačias visuomenės gyvenimo sferas. Tačiau šios parodos unikalumas – ne tik šiuolaikinio meno principų įvaldymas, bet ir menininkų konceptualus prisirišimas prie tekstilės technikų kaip prie ritualinio (at)kartojimo, įstabaus gebėjimo tūkstantmečius menančiomis technikomis prabilti į žiūrovą šiandien aktualiomis temomis, apgobti laike.

  Kolekcijoje tekstilės neriboja technika, dydžiai ar priemonės: parodoje išvysime ir didelio formato kompiuterizuotu būdu išaustų žakardo audinių, ir subtilių kamerinių tekstilės objektų, ritualizuotų performansų, klasikinių gobeleninio audimo ar dygsnelinio siuvinėjimo technikų derinimo su fotografija, videomenu, šokio medijomis pavyzdžių.

  Tiesiai iš Kauno paveikslų galerijos kolekcija keliaus po pasaulį ir pristatys Lietuvos menininkų kūrinius užsienio parodų lankytojams.

  Parodos atidarymo metu pristatysime dvikalbį parodos katalogą.

  Kuratorės / Curators: Virginija Vitkienė, Neringa Stoškutė.

  Menininkės / Artists: Laima Oržekauskienė, Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė, Lina Jonikė, Aušra Kleizaitė, Inga Likšaitė, Loreta Švaikauskienė, Renata Vinckevičiūtė, Monika Žaltauskaitė-Grašienė, Ernesta Dikinytė, Danguolė Bečelytė-Čechavičienė, Eglė Ganda Bogdanienė, Vita Gelūnienė, Dovilė Gudačiauskaitė, Zita Inčirauskienė, Virginija Kirvelienė, Violeta Laužonytė, Jūratė Petruškevičienė, Daina Pupkevičiūtė, Eglė Ridikaitė, Jelena Škulienė, Almyra Weigel.