Galerijoje ARTIFEX rugsėjo 4 dieną atidaroma Mados dizaino katedros studentų darbų paroda KLOSTĖS: Tapatybės ir kontekstai“.
 
Prancūzų filosofo Gilles Deleuze‘o suformuluota „klostės“ teorija kalba apie tai, jog realybė, mąstymas ir buvimas nėra linijiniai ar binariniai, bet susideda iš nuolatinių sluoksnių, kurie persidengia ir susikloja sudarydami sudėtingus ir dinamiškus santykius. Ši, mados kūriniams itin artima metafora apibūdina vidinių ir išorinių dalykų persipynimą, kuomet vidus lankstosi į išorę ir atvirkščiai. Klostė išreiškia tapsmo procesą, kuriame subjektyvumas ir tapatybė nėra fiksuoti, bet nuolatos besiformuojantys sąveikoje su pasauliu. 
 
Parodoje pristatomi mados dizaino II kurso studentų darbai, sukurti pagal originalią dėstytojo doc. Dainiaus Bendiko ištobulintą „Prototipų teorijos“ metodiką.  Formuodami savo kūrybinį braižą jaunieji kūrėjai analizuoja žmogiškąsias kategorijas, kaip tam tikrą žinių struktūrą ir jas atstovaujančius prototipus, kaip šių kategorijų esminių kognityvių bruožų atspindžius. Procese sukuriamas aktualus kūrybinis kontekstas.   
 
Tyrimas, lydimas kūrybinių eksperimentų, veda link kolekcijos, galutinio mados objekto ir fotosesijos vizualinės komunikacijos, kuri pagal Doc. Justės Tarvydienės archetipų bei pamatinių stiliaus pagrindų metodus tikslingai išpildo kūrybinio projekto rezultatą.  
 
Dalyviai:
Jomilė Balvočiūtė
Gaudrimė Barbora Driskiūtė
Pijus Dulskis
Iveta Gustaitė
Raimedas Latvys
Izidorius Liaučius
Karina Panina
Viltė Savickaitė
Jomilė Kotryna Uksaitė

 
Kuratoriai:
Doc. Dainius Bendikas 
Doc. Justė Tarvydienė
 
Paroda veiks iki rugsėjo 25 d.