Western Washington profesorius Arūnas Ošlapas Vilniaus dailės akademijoje

Šį semestrą Vilniaus dailės akademijoje (VDA) Vilniaus fakultete Dizaino katedroje žiedinės ekonomikos ir tvaraus dizaino kursą dėsto lietuvių kilmės profesorius iš Jungtinių Amerikos Valstijų - Arūnas Ošlapas. Profesorius atvyko pagal Fulbright programą iš Western Washington universiteto.

Anot prof. Arūno Ošlapo jei mes norime, kad mūsų žemė būtų visiškai tvari sistema, turime išmokti gyventi be atliekų ir grąžinti žemei tiek, kiek suvartojame. Gamtos tobulame modelyje nėra atliekų. Visi „produktai“, gaminami natūraliose sistemose, yra maistas ar žaliavos kitam to ciklo lygiui. Gamtos ciklinių savybių supratimas gali mums padėti žmogaus sukurtame pasaulyje, nes mes imituojame gamtą ir modeliuojame savo sistemas.

Profesoriaus paskaitose ir kūrybinėse dirbtuvėse, kurias jis veda kartu su lektore Barbora Adamonyte, diskutuojama apie žiedinę ekonomiką ir darnaus projektavimo strategijas, kurios gali būti taikomos produkto dizainui. Studentai sukurs ir pagamins gaminius iš 100% perdirbtų ar regeneruotų medžiagų, randamų vietoje ir lengvai prieinamų. Šiuos gaminius bus galima pamatyti ir įsigyti gruodžio mėnesį vyksiančioje parodoje - mugėje.

Arūnas Ošlapas atvyksta dėstyti į VDA jau antrą kartą. Pirmą kartą atvykęs 2009 m., kartu su dizaino katedros studentais ir dėstytojais, dėstytojas surengė dizaino parodą „Ri:saikl" tuo metu veikusiame „Daiktų viešbutyje". Ši paroda ir pardavimas susilaukė didelio dėmesio. Ape tai Alfa.lt portalo staripsnyje štai čia: Atgaivintos šiukšlės: diržai iš dviračio padangų ir rašikliai iš vienkartinių indų