Birželio 23 d. Vilniaus dailės akademijoje lankėsi žinomas italų dizaineris Cleto Munari. Viešnagę organizavo Italijos kultūros institutas ir Vilniaus dailės akademijos Dizaino bei Dailės istorijos ir teorijos katedros.

Nuo 1973 m. Cleto Munari bendradarbiavo su garsiu architektu venecijiečiu Carlo Scarpa (1906–1978), o pastaraisiais dešimtmečiais savo tyrimus ir veiklą sieja su pramoniniu dizainu, dirba didžiosiose pasaulio įmonėse. Ieškodamas įkvėpimo ir idėjų, Cleto Munari nuolat eksperimentuoja su formomis ir medžiagomis. Jo daiktų, ypač pagamintų iš aukso ir sidabro, yra daugelio pagrindinių pasaulio muziejų, tame tarpe ir Metropoliteno meno muziejaus, nuolatinėse kolekcijose.

Su svečiu apie šiuolaikinį dizainą diskutavo Dizaino katedros dėstytoja dr. Rasa Janulevičiūtė, su svečiu italų kalba padėjo bendrauti vertėjas, Vilniaus universiteto docentas dr. Dainius Būrė. Diskusiją įrašė Fotografijos ir medijos katedros studentė Veronika Gudeliauskaitė.

Vilniaus dailės akademijoje taip pat viešėjo architektas, Cleto Munari asmeninis asistentas Luca Bezzetto ir Romos tribunolo advokatas, Romos pramonės rūmų patarėjas teisės klausimais Ugo Meucci.

Diskusijos įrašas