Pristatome 2020 metų dizaino bakalauro ir magistro programų absolventus ir jų baigiamuosius projektus. Šie metai išskirtiniai tuo, kad studentai ruošėsi gynimams itin neįprastomis aplinkybėmis. Džiaugiamės, kad sudėtingos karantino sąlygos ir ribojimai neturėjo didelės įtakos darbų kokybei ir studentams labai pravertė įgyti gebėjimai taikyti skaitmenines technologijas visuose dizaino studijų, baigiamųjų projektų vystymo ir pristatymo etapuose.  

Kaip ir ankstesniais metais verta dėmesio studentų projektų temų ir nagrinėjamų problemų įvairovė. Dizaino studentai sprendžia aktualias medicininio, socialinio, edukacinio, transporto dizaino, saugumo, įpročių valdymo, laiko planavimo, emocinės pusiausvyros ir kitas kasdienio gyvenimo problemas.

Net penki baigiamieji darbai buvo atrinkti į „Jaunojo dizainerio prizo“ konkurso finalą. Bakalauro Viliaus Vauros darbas - artimųjų saugos sistema „Familink“ pelnė pagrindinį ir publikos prizus produkto dizaino kategorijoje, o Justino Dadono magistro studijų baigiamasis darbas „Pasidaryk-pats” judėjimo ir skaitmeninės gamybos įgalintas atviras dizainas“ pelnė pagrindinį prizą dizaino tyrimo kategorijoje. Šiuos ir kitus dizaino absolventų projektus galima gyvai pamatyti VDA ekspozicijų salėse „Titanikas“ atsidariusioje parodoje „Jaunojo dizainerio prizo 2020“.

Sveikiname absolventus ir linkime sėkmės dizaino kelyje!