Rugsėjo 9 d. 13 val. Vilniaus dailės akademijos Senuosiuose rūmuose atidaroma Tarptautinė teatrų plakatų bienalės paroda iš Žešuvo. Ši paroda yra Tarptautinio menų festivalio „Trans/Misijos Balticum“ dalis.

Plakatų kūrėjai – jauni profesionalai, grafinio dizaino studentai, entuziastai, kurie žaidžia savo kūrybiškumu, stebina įdomiomis kompozicijomis, šriftais ir spalvomis. Pasak ilgamečio tarptautinės bienalės kuratoriaus Krzysztof Motykos, daugiau nei trisdešimt metų Wandos Siemaszkowos teatras yra šios bienalės organizatorius. Per šiuos trisdešimt metų pasikeitė pasaulis, pasikeitė sąmonė, pasikeitė mados ir meno tendencijos bei spausdinimo technologijos. Tai turėjo įtakos ir reklamos sričiai.

XX a. septintajame dešimtmetyje buvo įkurta lenkų plakato mokykla, kuri su Japonijos ir Šveicarijos plakato mokyklomis formavo, keitė, puoselėjo šią meno sritį. Tuo laikotarpiu plakatai buvo gaminami rankiniu būdu, 1:1 masteliu. Galbūt jie nebuvo techniškai tobuli, bet jie buvo lengvi ir nepretenzingi.
XX a. pabaigoje – XXI a. pradžioje atsirado naujos technologijos, atsirado galimybė spausdinti kelias plakato kopijas, plakato kūrėjas neprivalėjo derinti, tartis ar patvirtinti plakato maketą su teatro režisieriumi. Menininkas turėjo absoliučią kūrybinę laisvę. Jaunystė ir modernumas įžengė į rinką, plakatų menas iš gatvės persikėlė į sales ir galerijas. Plakatai tapo norimu objektu daugeliui šio meno srities kolekcininkų ir entuziastų.

Susižavėjimas plakatu atvedė prie to, kad Wandos Siemaszkowos teatro fojė buvo eksponuota šiuolaikinių lenkų menininkų plakatų paroda. Tai ir buvo bienalės pradžių pradžia. Vėliau šios bienalės dalyviais tapo ir užsienio šalių menininkai. Tad kiekvienais metais komisija turi atrinkti pačius geriausius plakatus iš viso pasaulio. Pirmoji 17-osios jaunimo tarptautinės teatro plakatų bienalės paroda atidaryta rugpjūčio mėn. Vandos Semaškovos teatre Tarptautinio menų festivalio „Trans/Misje - Trójmorze” metu.

Paroda veiks iki spalio 15 d. VDA Senuosiuose rūmuose, Baltajame koridoriuje, Maironio g. 6, Vilnius.