Modestas Barštys „Kas ten“ 

Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Stiklo meno ir dizaino studijų programos pirmo kurso magistranto Modesto Barščio kūrinys „Kas ten“ (angl. Who's There) Prahoje vykusioje Tarptautinėje stiklo parodoje „Stanislav Libensky Award 2021“ pelnė III vietą.

Konkurso tikslas – ne tik suteikti galimybę jauniesiems menininkams pristatyti savo kūrybą tarptautiniu mastu, bet ir padėti plėtoti stiklo meną, susipažinti su naudojamomis technologijomis ir taikomais metodais.

Modestas Barštys pasakoja, jog kurdamas bakalauro baigiamąjį darbą „Kas ten“ (angl. Who's There) norėjo įprasminti asmeninę erdvę ir joje vykstančius pokyčius, todėl pradėjo ieškoti simbolių, kurie būtų susiję su artima aplinka.

Darbo idėją paskatino plėtoti ir prasidėjusi pasaulinė pandemija, kuri ragino žmones likti namuose. Inkilas, kaip simbolis yra ta buveinė, kuri apsaugo mus nuo išorinių pavojų, lygiai taip pat, kaip ir paukščių jauniklius. Stiklo medžiaga pasirinkta neatsitiktinai, kadangi jo permatomumas suteikia puikią galimybę pažvelgti į tai, kas dažniausiai vyksta už uždarų durų.

Norėjau tai perteikti naudojant tuščios kėdės simboliką. Man tuščia kėdė erdvėje yra lyg žmogaus paliktas pėdsakas, objektas, kuris be žmogaus egzistavimo joje simbolizuoja žmogų.

Modestas Barštys

Stiklo meno ir dizaino studijų programą jaunasis kūrėjas pasirinko studijuoti neatsitiktinai, kadangi stiklas jį žavi savo įvairiapusiškumu, stipriomis ir giliomis tradicijomis.

Stiklas pats, kaip medžiaga yra labai mistiška ir išsiskirianti savo savybėmis. Stiklo menas žavi ir tuo, kad jo ribos vis plečiasi, dažnai netikėtomis kryptimis. Jis yra lankstus ir gali būti naudojamas netradiciniams bei moderniems meno kūriniams.

Modestas Barštys

Tarptautinė stiklo paroda „Stanislav Libensky Award 2021“ magistrantui suteikė galimybę pamatyti koks įvairus gali būti stiklo menas, pasisemti naudingos patirties bei susipažinti su meno pasauliu iš dar arčiau. Šis įvertinimas jaunajam kūrėjui yra vienas iš pirmųjų, jo patirtį praturtinančių laimėjimų.

Nuotraukų autorius Marek Vesely