TAPYBA 

Dėstytojas: doc. Simas Žaltauskas

Numatomi gebėjimai

Šis praktinis kursas susideda iš praktinių demonstracijų ir individualios praktikos - skatins jus atsisakyti tradicinių vaizdinių ir įvairių nuorodų. Eksperimentuodami sukursite savo vaizdinę kalbą ir pagerinsite tapybos principų supratimą. Norėdami pagilinti jūsų mokymosi žinias, viso kurso metu bus pateikiamos nuorodos į šiuolaikinius ir istorinius abstrakčiojo meno menininkų pavyzdžius.

Programos tikslai

- formuoti ir gilinti tapymo iš natūros įgūdžius;
- lavinti ir įtvirtinti paveikslo struktūros formavimą, formos modeliavimą, ritmo, spalvinių santykių pajautimą, tikslingą tapybinės raiškos priemonių naudojimą.

Studijuojantieji išklausę šį kursą turi gebėti/gebės: 

- remiantis tapybos praktinėmis, teorinėmis žiniomis, perteikti natiurmorto, charakterį, spalvinę - kompozicinę užduotį; 

- ieškoti tinkamiausios raiškos;

- įgyvendinti asmeninius kūrybinius sumanymus.

Šis kursas skirtas tapytojams, norintiems eksperimentuoti su abstrakčiojo meno temomis, nors jis taip pat tiktų pradedantiesiems, norintiems supažindinti su šio stiliaus tapyba.

Kurso lygis? Visi lygiai laukiami!

Trumpa programos anotacija

Kursas skirtas tapybos iš natūros žinių ir įgūdžių gilinimui. Atliekant įvairias užduotis, metodiškai ugdomas gebėjimas suvokti pastatymo nuotaiką, esmę, ja remiantis suformuoti paveikslo struktūrą. Lavinti ritmo, tono ir kolorito pajautimą, formos modeliavimą. Gebėti apibendrintai nutapyti tiek paveikslo detalę, tiek visumą. Ieškoti asmeniško, originalaus komponavimo būdo.

Tapybos kurso eigoje turėsite sukurti paveikslus, kuriuose bus nagrinėjamos skirtingų meno srovių sąvokos jūsų pačių stiliumi. Jūs taip pat toliau tobulinsite savo supratimą apie tapybą.

Vaizdinių pratimų serija, įkvėps išlaisvinti kūrybinį potencialą. Jų eksperimentinis pobūdis leis jums tobulinti savo techniką ir valdyti spalvą bei kompoziciją asmeniškai, kaip vizualinio vaizdavimo proceso dalį.

Simas Žaltauskas savo paveiksluose plačiai naudoja vaizduotę. Jis išmokys jus, kaip rasti įkvėpimą ir naudoti kūrybinį mąstymą tapybos terpėje.

Mokymo metodai

Užuot apsiriboję automatinėmis reakcijomis ir nuspėjamais sprendimais, išmoksite panaudoti kūrybinį intelektą norėdami pamatyti ir unikaliai reaguoti į dirgiklius. Praktiškai suprasite kūrybiniame procese dalyvaujančius elementus - viziją, intuiciją, vaizduotę ir techniką - ir tai, ko reikia norint būti menininku. Įgysite pasitikėjimo savo pažadintą vaizduotę pritaikydami kitose gyvenimo srityse: praktikuodami sąmoningumą, visapusiškai įvertindami regėjimo stimulą ir tyrinėdami vaizduotės mąstymo džiaugsmą.

Aptariamos temos: kontekstinė analizė, kompozicija, tonai ir dažai, manipuliavimas dažais, spalva ir koliažas, tekstūra ir sluoksniavimas.

Užsiėmimams reikalingos priemonės

Drobė; įvairaus minkštumo ir kietumo pieštukai; dažai gali būti: guašas, akrilas, akvarelė, tempera, aliejiniai dažai; prijuostė arba seni marškiniai, skirti apsaugoti jūsų drabužį; paletė: lakuota fanera, organinis stiklas; medžiagos skiautės nusausinti teptukus; teptukai storo plauko; indai vandeniui (skiesti dažams). 

Apie lektorių

Simas Žaltauskas yra menininkas ir dėstytojas, dirbantis VDA Klaipėdos fakultete nuo 2010 m., surengęs asmenines parodas London, Cardiff, Stockholm, kuria performansus kartu su klasikine ir kitokio pobūdžio muzika. Nuo 2008 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys, surengęs daugiau kaip 30 asmeninių parodų, taip pat dalyvavęs virš 30 bendrų parodų. Nuo 2008 m. Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro dailininkas. Daugiau apie dailininką FB: Simas Žaltauskas. 

Pabaigus  kursus pagal pasirinktą mokymo programą, kursų dalyviams išduodami pažymėjimai, liudijantys apie įgytą kompetenciją. 

Kursų kaina

Registracija į kursus