• Naujienlaiškis
 • Vilniaus Dailės akademijos galerijoje „5 malūnai“ (Malūnų g. 5, Vilnius) 2020 liepos 2 d. 17.00 val. atidaroma pirmoji Vaivos Lanskoronskytės paroda „Into asylum - - -“.

  Asylum (angl.) – priebėga, prieglauda, politinis prieglobstis, beprotnamis, slėptuvė, poilsis - - -

  Kitoks saugumo atspalvis - - -  

  Atmintyje vykstanti erozija neleidžia išsaugoti atsiminimų su visais jų pavidalais, kontūrais. Bet mumyse amžiais lieka kiekvienos būtos vietos pojūtis, garsas, kvapas. Įsilydo į mūsų esybės audinį ir niekur nedingsta, o tiesiog nuolat jį kuria.

  Parodoje eksponuojami darbai yra apibūdintini kaip vidiniai peizažai. Jų vaizdinė medžiaga paimta iš matomos, išgyvenamos aplinkos, jos elementus suabstraktinant, paliekant tik jų charakterio, nuotaikos esmę, turinčią ryšį su vidiniu vyksmu. Kūrybos procesas yra nuolatinė kelionė, kurios metu ir vyksta toji vidinio vaizdo atitikmens ar galimybės jį suvokti, besimokant iš supančios gamtos, paieška.

  Darbai meditatyvūs, bandantys perskaityti kadaise būtus pasakojimus, jausenas, atkurti emocijas iš matomų fragmentų.

  Into asylum - - -

  Į tą tįstantį, ore plonėjantį garsą, kuris ilgainiui pavirsta į aukštos įtampos laido spengimą. Viskas visur lieka, tik dedamosios susimaišo tarpusavyje, nebepalikdamos savo konkrečių formų, garsų ar kvapų – į vientisą naują būvį.
  Siektina minčių tyla?
  Tai – tik kitoks garsas.

  Paroda veiks iki rugpjūčio 15 d. 

  Vaiva Lanskoronskytė – baigusi lietuvių literatūros studijas. Kelerius metus dirbo kultūros žiniasklaidoje, už kartu su fotomenininku Ignu Staniu kurtą fotonovelių ciklą „Lietuvos šviesovaizdžiai“, skirta A. Macijausko premija. V. Lanskoronskytė kuria poeziją, tačiau greta literatūrinės raiškos savo jėgas bando ir vizualinėje kūryboje.