Noelia Mora Solvez ir Diego Roig 
Savęs tobulinimo troškimas

Savęs tobulinimo troškimas yra daugialypis, multimedijinis įvykis, jungiantis performansą, piešimą ir skulptūrą. Šis kūrinys veikia kaip veidrodis ar kaip daugiasluoksnis prožektorius, kurio tikslas išryškinti,  apšviesti kai kuriuos žmogiškos būklės ir jo ryšio su aplinka ir visuomene aspektus. Kūrinys išryškina žmogaus atsakomybę, susijusią su mūsų veiksmais ir įgalinimu bei kvestionuoja mūsų vartotojiškus įpročius. 

Menininkai

Diego Roig – tapo, kuria skulptūras. Pagrindinė menininko tyrimų keliama problema yra tapatumas: tapyba čia kaip medija pati savaime ar kaip funkcinis objektas susijęs su menine praktika. O taip pat tiriamos žmogaus būklės, išskleidžiant būvį, kuriame tarpsta mūsų baimės ir prieštaravimai. 
Noelia Mora Solvez – kuria video ir performansus. Noelia yra time-basedmenininkė (trukmė jai svarbi), domisi visuomenės struktūrų tyrimais. Jos kūrinys yra inspiruotas šių tyrimų, daugiausia dėmesio skiriama patriarchatui, lyčių studijoms, gamtos sudaiktinimui ir empatijai ar jos stokai kitoms rūšims.

Noelia Mora Solvez (DK) paroda šiuo metu turėjo vykti Vilniaus dailės akademijos galerijoje „5 malūnai“ – gyvai. Viskas buvo suplanuota, bilietai kišenėje, gauta Danijos meno tarybos stipendija. Tačiau visame pasaulyje įvykę ir tebevykstantys pokyčiai paragino ieškoti kitų sprendimų. Galima buvo parodą atidėti, perkelti, bet nutarėme, kad pabandysime dar kitą pristatymo formą. Noelia pakvietė savo kolegą menininką Diego Roig įveiklinti gautą finansavimą savo personalinei parodai Lietuvoje ir kartu sukurti projektą Savęs tobulinimo troškimaskurio premjera įvyks gruodžio 4 d. 18 val.-18.45 min. (Lietuvos laiku) parodos kambaryje SE! Orhusas, Danija, o ten instaliuojamą parodą ir joje vyksiantį performansą bei žiūrovų buvimą tiesiogai transliuoti VDA „5 malūnai“ svetainėje bei socialiniuose tinkluose.  

Tiesioginė transliacija gruodžio 4 d. 20-20.45 val. (Lietuvos laiku).

Šią parodą remia Danijos meno taryba, SE! meno kambarys ir VDA galerija „5 malūnai“.
Iniciatorė VDA dėstytoja, menininkė ir parodų erdvės „5 malūnai” kuratorė M. Marcelionytė-Paliukė.

Daugiau informacijos