Natalia Szostak
EKSTRAKCIJA|EKSTRAКЦИЯ|IŠGAVIMAS
VDA galerija „5 malūnai“, Vilnius
Kuratorė: Marija Marcelionytė-Paliukė
13.10-15.11.2022
Parodos atidarymas spalio 13 d. 18 val.

Parodoje apžvelgiamas tęstinis daugiasluoksnių šeimos šaknų sudėties ir jų neryškios kilmės tyrimas. Nepublikuoti memuarai veda per tarptautinius archyvus, kalbų meandrą ir realias vietoves. Baltijos jūros kirtimas, dviejų adresų Telšiuose ir Vilniuje atkūrimas žymi lietuviškąjį kelionės etapą, negyvai pasibaigiantį Baltarusijos pasienyje su gelsvų rožių krūmu. Pavasarį augalas pražysta kreminės baltumos žiedais. Rudenį jie virsta apvaliomis, permatomomis, ryškiai raudonomis uogomis. Kartą išsprogusios, kraujuoja rožine spalva. Slavų mitologijoje guelderio rožė simbolizavo saulę, todėl buvo neliečiama ir šventa. Buvo sakoma, kad ji jungia gyvųjų pasaulį su mirusiųjų pasauliu. Ištrauktas pasienio vaisių dažiklis, svetimos abėcėlės teksto nuotrupos, ilgi pusiau ištuštėjusių gatvių vaizdo kadrai, senolės pasakojime pasikartojančios augalo citatos – keistas implozuotos atminties derlius padeda iš naujo sudėlioti fragmentišką išrautos užmaršties vaizdą.

Projektas realizuotas su Erasmus+ Staff Mobility Programos parama

Natalia Szostak yra vizualiųjų menų kūrėja, derinanti tradicines ir naujas technikas, veiksmą erdvėje ir tekstą. Ji baigė San Francisko valstybinį universitetą Kalifornijoje (bakalauro laipsnis 2007 m.), Ščecino meno akademiją (magistro laipsnis 2012 m.) ir Poznanės menų universitetą (daktaro laipsnis 2018 m.). Ščecino dailės akademijos Vizualiųjų menų koledžo docentė.
Daugiau apie autorę

Natalia Szostak spalio 12 d. 13.30 val. pristatys savo kūrybą, menines strategijas, bei parodą. VDA Naujieji rūmai, Grafikos katedra, 314 auditorija. Kviečiame!