Nuo lapkričio 23 d. iki gruodžio 14 d. Vilniaus dailės akademijos parodų erdvėje „5 malūnai” pristatoma VDA Grafikos katedros dėstytojo, menininko Jono Čepo personalinė paroda „Ramagalas”. 

 

Greitai sugalvotas pavadinimas, galbūt atitinkantis ir vaizdinius. Vyksta paišymai praktikų ir kitu metu. Tai galbūt yra sujauktos vietos; ir gyvulių, ir atramų daiktiškų esama ten. Turbūt norima judrumo tose vietoje. Ir galbūt, naujesnių darinių neatrandama. Yra tęsinys ankstesnio ieškojimo.  Manau, kad tose vietose yra laisvas veiksmas. Ten gali būti judančių gyvulių, aplipusių šiukšlėmis.  Yra noras užlipti aukštyn, nušokti žemyn ir užsikasti žemėmis, ir gal dar apsiklijavus pagaliais kūną perbraukti orą. Tie nesibaigiantys  judinimai yra dėl asmeninės reikmės. Ramagalas gal yra susikurtas iš galvos ir aplinkos...

Jonas Čepas

Apie Joną Čepą 

1987–1994 m. mokėsi M. K. Čiurlionio meno mokykloje. 1994–2000 m. studijavo Vilniaus dailės akademijoje, Grafikos katedroje. Įgijo bakalauro ir magistro laipsnius. Nuo 2007 m. VDA Grafikos katedros lektorius. 2009 m. baigus studijas VDA aspirantūroje, suteiktas menų licencijato laipsnis. Dalyvauja parodose, kūrybinėse dirbtuvėse Lietuvoje ir užsienyje. Kuria gyvenimo išraiškas piešiniuose, raižiniuose, kitur. Grafikos katedroje dėsto vizualinę raišką, tapybą, ksilografiją, bakalaurostudijų studentams. Menininką domina veiksmai ir sukūrimai. Nuo 2002 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos narys.

Paroda veiks iki gruodžio 14 d. VDA parodų erdvėje „5 malūnai”, Malūnų g. 5, Vilnius.