• Naujienlaiškis
 • Rugsėjo 25 d. Vilniaus dailės akademijos Vilniaus fakultete (VF) po pirmųjų paskaitų apie Akademiją ir studijas, vyko orientacinės žaidynės. Jų metu 100 studentų, suskirstyti į 9-ias komandas, apibėgo 21 VF padalinį, kuriuose turėjo atlikti įvairias jiems skirtas užduotis.

  Keramikos katedroje visos 9-ios komandos turėjai jai sukurti šūkį (pvz: Išdegė darbas, išdegs ir gyvenimas – komanda Nr. 6). Grafikos katedroje komandos gavo užduotį iš visos grupės narių vardų pirmųjų raidžių sukurti naują žodį, kuris apibūdintų tai, kas yra susiję su menu ar dizainu. Žodį iš komandos Nr. 1 narių pirmųjų vardo raidžių VAMMVAPAM komanda aiškina taip: Tai necenzūrinis žodis pradėtas naudoti antikos laikais, kaip ištiktukas menininkams, kai iškritus teptukui užtikšta dažų ant darbo, o komanda Nr. 9 pateikia tokią žodžio BEMEGLEGLE interpretaciją - naujas lietuviškas keiksmažodis meno kančioms išreikšti. Dailės istorijos ir teorijos katedroje komandos turėjo sukurti ketureilį apie Akademiją:
   

  Aš studentas VDA,
  Man labai skani sriuba.
  Kai nuo jos suskaus dantis
  Skulptorius juos pataisys.

  Komanda Nr. 9

   

  Vilniaus dailės akademija
  Traukia sunkią artileriją.
  Pirmakursiai su savais menais,
  Nustebins dar sukurtais vaizdais.

  Komanda Nr. 3

  Kituose orientacinių žaidynių „punktuose“ pirmakursiams reikėjo nupiešti rektorės portretą (Rektorate), padaryti kuo efektyvesnę atspindžių asmenukę (Fotografijos ir medijos meno katedroje), sugalvoti skaniausio studentiško patiekalo receptą (valgyklos vedėja pažadėjo geriausią receptą pagaminti), pastatyti kuo aukštesnį bokštą (Architektūros katedroje) ar nubraižyti svajonių kūrybinės studijos interjero projektą (Interjero dizaino katedroje). Viena linksmiausių užduočių buvo atliekama Tapybos katedroje - gyvai atkartoti žymųjį dailininko Pablo Picasso „Guernica“ paveikslą (žr. foto galerijoje) ir atlikti daug kitų smagių užduočių. VDA Studentų atstovybė griežtai vertino paskutinę orientacinių žaidynių užduotį - atlikti performsą Vilniaus senamiestyje.

  Geriausia komanda vienareikšmiškai tapo „ŽAS“ (Nr. 9) - už labai gerus atsiliepimus iš visų padalinių ir puikiai atliktas užduotis, nors į paskutinį „punktą“ atvyko tik 5-ieji. Komanda pavadinimu „A komanda" (Nr. 1) bendroje įskaitoje tapo antrieji. Šios komandos buvo apdovanotos bilietais į MO muziejų ir festivalio „Nepatogus kinas“ seansus.

  Sveikiname pirmakursius susipažinus ir įsiliejus VDA bendruomenę!

  Daugiau nuotraukų VDA SA Facebook Orientacinių žaidynių įvykyje