Lapkričio 8 d. 15 val. VDA Lauko ekspo atidaroma VDA Keramikos katedros docentės Onutės Petkevičiūtės paroda, kurioje eksponuojami darbai nūdienos temomis: „Emigracija“ ir „Kelionė“.

„Emigracija“ – siluetai su matinių glazūrų paviršiumi ir patinuotas metalas lyg kalbėtų apie šių dienų žmonių santykių atšalimą ir skaudžius įvykius. „Kelionė“ –  judėjimo, bėgančio laiko pojūtis – kolorito, tekstūrų ir faktūrų žaismas.

Apie autorę

Ona Petkevičiūtė – tradicinės keramikos kūrėja, domisi įvairiomis technikomis ir technologijomis, daug žiedžia ir kitus moko šių subtilybių. Dažnai jungia keramines medžiagas su medžiu, metalu, stiklu. Pagrindinė kūrybos tema – unikalus meninis indas, taip pat kuria ir temines kompozicijas. Keramikę visą gyvenimą žavėjo lietuviškas raudonas molis, kuris įkvėpė kurti, formuoti, žiesti. Pastaruoju metu daug eksperimentuoja su aukšto degimo baltu šamotiniu moliu.

Ona Petkevičiūtė (g. 1951 m.) nuo 1983 m. LDS narė, nuo 1988 m. dėstė VDA Keramikos katedroje (docentė nuo 1994 m.). Dalyvauja tarptautinėse, respublikinėse parodose ir simpoziumuose, surengė 8 asmenines parodas, dalyvavo 125 grupinių parodų, yra gavusi 5 diplomus Lietuvos ir Latvijos parodose, bienalėse. Yra parengusi neformalaus ugdymo programą judėjimo negalią turintiems žmonėms, tradicinės keramikos mokymo programą ir metodinę medžiagą, išleistas leidinys „Tradicinės keramikos mokymo pradmenys“, sukurtas edukacinis filmas „Molio kelias“.

Paroda veiks iki gruodžio 5 d. VDA Lauko ekspo, Maironio g. 6, Vilnius.