• Naujienlaiškis
 •  

   

  Laikas: Vasario 9 d. 17 val.

  Vieta: Baltasis koridorius, Maironio g. 6 


  “Patchwork” - tai dviejų Vilniaus Dailės Akademijos Grafikos katedros magistrantūros studentų ir keturių muzikantų kolaboracinis projektas.

  Nuo klasikos iki modernizmo ir pop reiškinių, tarp cenzūros ir globalizmo, žodis “Patchwork” (liet. skiautinys) puikiai laviruoja nepasiduodamas banalybei. Gausų metaforų, ir stiprų tiesiogine prasme terminą vartojame nuteikti žiūrovą, o kartu ir klausytoją naujoms senųjų (nesenstančių) muzikos meistrų, moderniosios muzikos bei šiuolaikinės muzikos skirtos vartojamąjai kultūrai interpretacijoms. „Skiautinio“ idėja įkrauta netiesioginėmis potekstėmis apie kultūros kūrimą ir sklaidą, prodiusavimą ir distribuciją. Čia turima omenyje istorinę kultūros raidą vietiniame kontekste, kultūrinę cenzūrą, iš tiesioginės pamažu persikeliančią į daugiasluoksnę, užslėptą ir automatizuotą, kitaip tariant - postmodernią. Koncertas ir garso instaliacija kuria dialogą, kuriame nereikia pažinoti natų, kad būtų galima suprasti muziką, natos pačios dalyvauja kūryboje, o žiūrovas-klausytojas yra tiesioginis bendraautorius.

  Garso instaliaciją sudaro devynių lietimui jautrių pagalvėlių kompozicija. Kiekviena iš pagalvėlių jas palietus groja tam tikro dažnio garsą - vidurkį vieno  iš aštuonių klasikos kūrinių garso dažnių. T.y. kiekvienas kūrinys abstrahuojamas į vieną jį reprezentuojančią natą, dažnį. Žiūrovas-klausytojas kviečiamas nusiauti batus ir patyrinėti instaliaciją.

  Koncerte - performanse šie aštuoni kūriniai bus sugroti styginių ir obojaus kvarteto.

  Devintoji pagalvėlė gros visų instaliacijoje naudojamų kūrinių bendrą natą ~E4 (319,34Hz)


  Koncertas vyks vasario 11 d.( sekmadienį), 16:00 Gotikineje salėje (Maironio g. 6, Vilnius).

  Maironio 6