• Naujienlaiškis
 • Atidarymas: balandžio 4 d., 18 val.

  Paroda veiks iki balandžio 23 d.


  Justinas Vaitiekūnas yra tipiškas ir chrestomatinis, o taip pat unikalus ir charizmatiškas Lietuvos tapytojas. Taip pat būtų galima apibrėžti šio menininko (nes tai daugiau menininkas, žmogus, kuriantis ne vien tapybą ar elementarius paveikslėlius) vietą laike – jis iškilo ir išryškėjo praeito amžiaus dešimtajame dešimtmetyje (devyniasdešimtaisiais), kuomet Lietuvoje klestėjo nusikalstamumas, egzistavo ekonominis sąmyšis, o mene buvo kalbama apie tapybos mirtį bei naujus strateginius pokyčius. Justinas buvo būtent tuo menininku, kuris į tapybą, į tradicinį raiškos būdą pažvelgė kitaip. Viena vertus, jis iki šiol naudoja dažą ar pieštuką (daugiau spalvotą, bet ne vien) kaip priemonę kalbėjimui vaizdais; iš kitos pusės – visa tai naudojama ir veikiama kažkaip kitaip.

  „Tapydamas (vaizduodamas ir įvaizdindamas) J. Vaitiekūnas užčiuopia kažką labai svarbaus, kažką nepakartojamo ir tikro – todėl priemonėmis jis ir yra simptomatiškas, o pasiekiamybėmis – nepakartojamas menininkas.“

  dailėtyrininkas dr. Vidas Poškus

  „Titanike“ rodomi kūriniai – savotiška retrospektyva, panoptikumas ir kunstkamera vienu metu, kalbanti ne tik apie J. Vaitiekūno tapybą, bet ir gyvenimą (turbūt mūsų visų) apskritai.
  Parodoje bus eksponuojami 20 metų laikotarpio (1997–2017) menininko sukurti darbai. Ekspoziciją sudarys apie 100 meno kūrinių – aliejinė tapyba,  tapyba ant popieriaus, akvarelė, grafika, piešiniai.

  Parodos kuratorė Rima Blažytė


  Susitikimai su autoriumi parodoje balandžio 22, 23 d. 12-14 val.

  Šv. Mišios už visus tapytojus ir šio pašaukimo žmones.
  Vilniaus Visų Šventųjų bažnyčioje, Rūdninkų g. 20/1 balandžio 2 d., sekmadienį, 12 val.