Liepos 26 d. Vilniaus dailės akademijos Telšių galerijoje buvo atidaryta 38-tos tarptautinės medalių ir mažosios skulptūros kūrėjų stovyklos dalyvių darbų paroda "Ne/ garbės medaliai".

Jau 38 metus iš eilės Telšiuose vyksta tarptautinės medalių ir mažosios skulptūros kūrėjų stovyklos, kurių metu įvairių sričių menininkai susiburia sukurti ir iš bronzos ar kitų tauriųjų metalų išlieti savo medalius ir mažosios plastikos skulptūrėles. Stovyklos kartu tampa erdve, kurioje skirtingų kartų kūrėjai gali pasidalinti savo patirtimi ir mokintis technologinių medalių kūrimo subtilybių.

Šiais metais stovyklos organizatoriai Žemaičių muziejus "Alka" ir Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultetas reaguodami į pasaulines aktualijas nusprendė stovyklai suteikti "Ne/ garbės medalių" temą ir pavadinimą.

Medalis yra kuriamas kažkam išaukštinti, įamžinti, sukilninti. Tačiau yra ir tokia medalių meno atšaka - negarbės medaliai. Tai yra medaliai kuriami skaudiems, sunkiems, bet taip pat pažymėtiniems įvykiams. Šiemet stovyklos pavadinimui įtaką darė mums visiems žinomi įvykiai: karas Ukrainoje ir kiti iš to išplaukiantys sunkūs dalykai.

projekto vadovė Žemaičių muziejaus „Alka“ direktoriaus pavaduotoja Ingrida Vaitiekienė

Stovyklos pabaigą organizatoriai ir menininkai įprasmino stovykloje sukurtų darbų paroda VDA Telšių galerijoje. Parodoje pateiktiems medaliams ir mažosios plastikos skulptūrėlėms įgyvendinti prireikė virš 60 kilogramų bronzos, o sukurti darbai išsiskira formų įvairove, individualiais braižais, giliomis temos interpretacijomis.

Autoriai galėjo ganėtinai laisvai reikštis, todėl parodoje yra įvairių darbų. Vieni labiau politizuoti, kiti labiau filosofiniai, išmąstyti ir giliau pažiūrėti. Darbai labai įvairūs ir savo medžiagiškumu: yra gipsinių, bronzinių medalių, draugai iš Lenkijos pateikė ir nerūdijančio plieno mažosios plastikos pavyzdžių.

stovyklos kuratorius, skulptorius, VDA Telšių fakulteto docentas Marius Norkus.

Apie stovyklą ir parodą LRT radijo laidoje „Pakeliui su vasara“

Apie stovyklą Meška TV reportaže:

38-tą tarptautinę medalių ir mažosios skulptūros kūrėjų stovyklą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Telšių rajono savivaldybė.

Medalius ir mažosios plastikos skulptūrėles VDA Telšių galerijoje (Kęstučio g. 3, Telšiai) galėsite išvysti iki rugsėjo mėnesio.