VDA Telšių galerija – atvėrė duris lankytojams! Surengtas kiek neįprastas, tačiau labai patrauklus čia veikiančių parodų pristatymas – įvyko ekskursija „iš salės į salę“.

Ekskursijos metu buvo pristatytos dvi parodos: skulptoriaus Andriaus Ermino „Pjūvis“ ir Medalių kūrėjų paroda NE / GARBĖS MEDALIAi.

Pažintis pradėta nuo Medalių kurėjų parodos pristatymo. Pirmiausia, lankytojai buvo supažindinti su parodos pavadinimo atsiradimo kontekstu,taip pat iš daugiau kaip 70 parodoje eksponuojamo kūrinio buvo parinkti darbai labiausiai perteikiantys temą ir jos dvilypumą. Kiek ilgiau buvo stabtelta prie Beatos Zdramytės medalio mažai žinomam mąstytojui Justinui Mikučiui, taip pat prie Daumanto Kučo medalio, kuris lakoniškai, per skirtingus averso ir reverso paviršius atskleidžia temos dviprasmiškumą. Plačiau aptartas ir skulptoriaus iš Izraelio Sasha Serber darbas, kuris buvo skirtas lietuviams neįprastai temai - mėsos spausdinimui.

Vėliau buvo pereita prie Andriaus Ermino parodos „Pjūvis“. Pasak ekskursijos gido, mažojoje salėje pateiktas darbas „Namas, kuriame gimiau“ atskleidžia visą parodos esmę. Gimtojo namo fragmentai: langai, stogo danga atsikartodami tampa kitų kūrinių motyvais. Didžiojoje salėje buvo išskirta vandens erdvė, kurioje ant sienos kabėjo kriauklių išklotinė, priešais ją jūros pjūvis, taip pat pristatyti darbai „Čiurliai“, kurie kryptingai žiūrėdami į iš šiferio sukurtus karnizus pasakoja apie tikslingą kryptį namų link.