Sausio 12 d. 17 val. VDA Telšių galerijoje atidaroma personalinė Ingridos Mockutės - Pocienės fotografijų paroda  „Vienas kūnas“. Fotografijų ciklas kuriamas nuo 2008 metų.

        Tik ką gimę pradedame kelionę link mirties. Laikas lyg brėžia vieną liniją. Ar ji viena? O gal aš tik vienas iš daugybės šnabždesių įsiliejantis į Visatos ambientinio triukšmo ūžesį? Ir kas yra „dabar“? Ne taip ir svarbu. Svarbu pagauti momentą. Tam apibūdinti senovės graikai vartojo žodį kairos, kilusį iš žodžių „strėlė“ ir „šaudyklė“. Toks nematomas įtampos tarpsnis, kaip trumpas laiko mirksnis, kaip strėlės paleidimas  į taikinį. Šios akimirkos, sąmonės šviesos blyksniai suteikia pilnatvės, esaties jausmą. Manieji kairos – fotografijos. Jose – tik mano žmonės ir šeima. Kita vertus, be jų nebūtų manęs. Nebūtų tokios, kokia esu.

Parodos autorė Ingrida Mockutė - Pocienė

Savo fotografijų cikle VIENAS KŪNAS menininkė vis gaudo tuos gražiausius gyvenimo momentus, lyg skaidrias ašaras – perlus. Anot jos, tai – mūsų juokas, vaikai, buitis ir seneliai, nerimas ir žaidimai. Sustabdytas laikas fotografijose kviečia pabusti – išgyventi akimirką. Čia atsiranda lyg kitas laikas, menami namai, kur vaikai visada lieka vaikais ir mirtis neegzistuoja. Kur persipina tarpusavyje mieli susitikimai, pokalbių nuotrupos, kasdieniai rūpesčiai, darbai, džiaugsmai ir netektys, sakralūs dalykai virsta savotiškais simboliais.

Galiausiai, parodos autorė pastebi, kad žiūrėdami į kito veidą kaip į veidrodį, matome jame savo atspindį. „Kad ir kaip būtų, mes visi susiję. Nors ir skirtingi, bet kartu panašūs, vienas kitą papildome. Tokia srauni srovė, lyg mažyčių energijų sangrūda, kaip vienas darinys – VIENAS KŪNAS. Atsakingi  ne tik už save ar savo šeimą. Atsakingi už bet kurį, kaip ir bet kuris atsakingas už mus. Kaip vienas kūnas”.

Apie autorę:

Ingrida Mockutė - Pocienė, gimusi 1974 m. Tauragėje, yra menininkė, šiuo metu gyvenanti ir kurianti Klaipėdoje. Įgijusi Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultete metalo meno ir juvelyrikos bakalauro kvalifikacinį laipsnį, šiuo metu ten pat tęsia ir taikomojo meno magistro studijas. 2021 m. buvo suteiktas meno kūrėjo statusas, tad menininkė aktyviai kuria ir pristato personalines parodas. Viena iš paskutiniųjų fotografijų parodų - „Je suis Žardė“ (2022 m.) buvo eksponuota tiesiai ant pastatų sienų, visuomeninio centro „Žardė“ aikštėje. Taip pat pristatytas ir filmas ten pat esančiame buvusiame pašto pastate.

Paroda VDA Telšių galerijoje (Kęstučio g. 3-2) veiks iki vasario 4 d.