VDA Telšių galerija kviečia į antrąją pranešimų ciklo apie meną "Koncepcijos" paskaitą!

2022 m., gruodžio 2 d., 13 val. VDA Telšių galerijoje (Kęstučio g. 3-2) menininkas Vladas Suncovas atskleis savo įžvalgas apie erdvių kūrimą, kaip meninę praktiką, remiantis asmenine kūryba ir istoriniais pavyzdžiais.

Vladas Suncovas – menininkas, kuriantis erdves architektūros, dizaino, technologijų ir meno metodais. Kūrybinę praktiką jis plėtoja kurdamas meną viešoje erdvėje, scenografijas, parodų dizainą, mažąją architektūrą, instaliacijas, eksperimentinius baldus ir edukacinius projektus. V. Suncovo kūrybos išskirtiniai bruožai – modulinės, dislokuojamos konstrukcijos, mechaninės inžinerijos elementai, parametrinis dizainas, taip pat erdvės transformacijos naudojant konceptualiai pagrįstus, dažnai kritinius sprendimus.

2010 m. Vladas Suncovas įgijo bakalauro laipsnį Vilniaus dailės akademijoje, o 2013 m. – magistro laipsnį Danijos karališkosios dailės akademijos sienų ir erdvės skyriuje. 2015–2017 m. Suncovas dėstė Vilniaus dailės akademijoje, kur vedė kursą apie įvietinto ir kontekstualaus meno praktiką. Kaip lektorius inicijavo įvairius edukacinius projektus ir dirbtuves bendradarbiaudamas su Baltijos meno centru (Gotlandas, Švedija), Lukiškių kalėjimu, Vilniaus lėlių teatru. Jo mokymo metodika remiasi nuostata, kad meno studentai turėtų išmokti dalyvauti bendradarbiaujant švietimo įstaigose ir už jų ribų, kad būtų sukurtas įvietintas, kontekstualus menas.