Nyderlanduose, Eindhoveno mieste, savaitę trukusi meno savaitė „Dutch Design Week'' baigėsi. Renginyje kartu su kitomis Europos aukštosiomis mokyklomis įsikūrusi buvo ir Vilniaus dailės akademijos ekspozicija.
 
Šių metų tema „Picture This“ ragino susidurti su šiuolaikiniais ir ateities scenarijais bei pažvelgti į naujas perspektyvas. Daugelis dizainerių, kurie pristatė savo darbus, aiškiai paliudijo bendrą misiją tobulinti save – nuo ​​skatinančių koncepcijų iki pristatymui paruoštų produktų ir nuo ateities mados ir technologinių naujovių iki paprasto socialinio dizaino.
 
Parodoje buvo pristatyti VDA atstovavę septyni bakalauro baigiamieji darbai, kurių autorės Akademijos absolventės Paulina Vasiliauskaitė, Ieva Gudelaitytė, Justina Stipinaitė, Emilija Daraškevičiūtė, Emilija Globytė, Dijuota Žilytė, Marta Ilevičiūtė.
 
Savo kūrybos darbą „Kismas“ – pristatė Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto magistrantė, Dizaino ( baldų specializacijos) studijų programos absolventė Emilija Globytė (darbo vadovas prof. Ramūnas Banys). Tai – performatyvus dizaino objektas, atskleidžiantis kūno pozicijų kismą kaip sėdėjimo estetiką. Objektas įprasmina kismą iš sėdėjimo perspektyvos vykstant sąveikai tarp: kūno, objekto formos ir estetikos. Suformuotas vario objektas pažymi užfiksuotą kūno pozicijų kaitą, išryškinant kūno linijas sąveikoje su sėdimu paviršiumi. Taigi, kūnas tapo dizaino objekto sukūrimo pagrindu, išskiriant kismą kaip kūrinio ašį.
 
Absolventų darbai puikiai reprezentuoja šiuolaikines tendencijas, kurias matome Europos aukštųjų mokyklų ekspozicijose. Puikus pavyzdys, kai ne lokacija apsprendžia galimybes, o ambicijos. Kūrybos vieta gali būti ir nedideliame miestelyje su įdomiai dirbančiais dėstytojais ir studentais. Parodos rezultatas – tai šaunūs eksperimentai, verčiantys mąstyti, ieškoti sprendimų, virsiančių į objektus.
 
VDA Telšių fakulteto dekanas prof. Ramūnas Banys 
 
Nuolat kintantis pasaulis ir toliau skatina puoselėti programos identitetą, susijusį su tvarios ateities formavimu, kūrybiškumu ir verslumu. Dėstytojų ir studentų vykdomi bendradarbiavimo su verslo įmonėmis, eksperimentiniai ir tarpdisciplininiai projektai atskleidžia novatoriškus sprendimus, kaip įveikti šiuos iššūkius.
 
Kalbant apie Vilniaus dailės akademijos stendą, manau, kad, darbų įvairovė atspindi Akademijos aukštą lygį, eksperimentinius darbų pobūdžius ir ieškojimus. Kalbant konkrečiai apie VDA Telšių fakultete esančias studijų programas, tai studijos ten suteikia ypač daug laisvės kūrybiškumui išsilaisvinti. Tai – laisvė eksperimentuoti dirbtuvėse, ieškoti savitų raiškos būdų, taip atskleidžiant idėjas.
VDA Telšių fakulteto absolventė Emilija Globytė