Deimantė Kiesutė apgynė baigiamąjį bakalauro darbą NE(Ė)RIMAS (vad. doc. Mindaugas Šimkevičius).

Vasaros pradžia – pats darbymetis studentams: egzaminai, peržiūros ir baigiamųjų darbų gynimai. Prasidėjus vasarai, Vilniaus dailės akademijos (VDA) Telšių fakulteto bakalaurantai gynėsi baigiamuosius bakalauro darbus.

Kūrybiniai baigiamojo kurso studentų darbai pristatyti VDA Telšių galerijoje. Bakalauro studijų baigiamųjų darbų gynimo kvalifikacinę komisiją sudarė VDA Klaipėdos fakulteto dekanas prof. Alvydas Klimas, doc.dr. Liepa Griciūtė-Šverebienė (komisijos sekretorė), VDA Telšių fakulteto dekanas prof. Ramūnas Banys, doc. Alvydas Mikuta, menininkė Jurgita Erminaitė-Šimkuvienė, dizainerė, VDA Vilniaus fakultetodizaino katedros lektorė lekt. Marija Puipaitė. Baigiamuosius darbus apsigynė šeši Metalo meno ir juvelyrikos studijų programos, trys Dizaino (baldų ir restauravimo specializacijos) ir du Taikomosios skulptūros bakalaurantai.

Bakalauro studijų baigiamųjų darbų gynimai vyko pagal iš anksto sudarytą grafiką, vadovaujantis gynimo komisijos darbo reglamentu.

Kiekvieno studento darbas – unikalus ir originalus,meninės raiškos priemonėmis kviečiantis domėtis, sužinoti, išmokti ar išbandyti save besikeičiančiuose nūdienos procesuose, mesdami iššūkį labiau pažinti save ir savo aplinką.

Prof. Alvydo Klimo nuomone, baigiamojo darbo gynimas – tai tarsi meno kūrinio pristatymas su skirtingomis žinutėmis. Žmonės į kūrinį žvelgia iš skirtingų pozicijų, tad dialogas tarp tų, kurie turi patirtį mene ir paties autoriaus, yra bandymas išsiaiškinti, kokią žinią neša pristatomas kūrinys. Komisijos pirmininkas pasidžiaugė originaliais jaunųjų menininkų darbais ir pasidžiaugė, kad pastaraisiais metais aukšto meninio lygio parodose dalyvaujančių bakalaurantų baigiamieji pirmosios pakopos studijų darbai iškėlė profesionaliojo meno kartelę.

VDA Telšių fakulteto dekanas prof. R. Banys atkreipė dėmesį, kad dauguma originalius kūrybos darbus pristačiusių jaunųjų menininkų buvo įvertinti aukštais balais.

Norėčiau tikėti, kad studijų metai kiekvienam studentui Telšių fakultete neprabėgo veltui ir ta, per ketverius metus, įgyta patirtis bus prasminga. Manau, kad gautos žinios bus labai naudingos tolimesnėje būsimų absolventų kūrybinėje veikloje. Laisva meninė kūryba ir idėjų realizavimas, platesnės pasirinkimo galimybės, noras tobulėti ir judėti pirmyn bei kaupti patirties bagažą ir siekis atrasti naujovių yra kiekvieno menininko siekiamybė.

VDA Telšių fakulteto dekanas prof. R. Banys

Keturių bakalaurantų darbai įvertinti dešimtukais, o Metalo meno ir juvelyrikos studijų programos ketvirtakursės Deimantės Kiesutės baigiamasis bakalauro darbas NE(Ė)RIMAS įvertintas puikiai bei atžymėtas už proceso ir objekto konceptualizavimą (vad. doc. Mindaugas Šimkevičius).

 

Visi, norintys apžiūrėti bakalaurantų baigiamuosius darbus, kviečiami užsukti į VDA Telšių galeriją (Kęstučio g. 3, Telšiai), kurioje iki birželio 14 dienos veiks VDA Telšių fakulteto baigiamųjų darbų paroda.