Jau tradicija tapusi Vilniaus dailės akademijos studentų ekspozicija Litexpo parodoje „Baldai ir dizaino sprendimai“ šiemet kviečia atrasti ir susipažinti su pradedančiųjų kūrėjų darbais.  Balandžio 27 - 29 dienomis, 2 salės balkone pristatomoje parodoje netrūks kūrybiškų sprendimų, kurie atliepia tvarumo ir socialines temas bei leidžia pajausti naujausias dizaino tendencijas. Ekspozicija sudaryta iš Vilniaus, Kauno ir Telšių fakultetų studentų darbų. Parodoje dalyvaujančios studijų kryptys: Dizainas, Tekstilės menas ir dizainas, Keramika.

VDA Telšių fakultetui atstovaujantys studentai:

Indrė Motiejūnaitė, kabykla „ARCH22“, darbo vadovė lekt. Audronė Drungilaitė.

Pastarųjų metų tendencijų apžvalgose dominuojantis arkos motyvas atsikartoja unikalios formos kabykloje ARCH22. Dizainerė siekė išanalizuoti šviežiausias baldų tendencijas ir sukurti skulptūrišką, bet kartu ir funkcionalų dizaino objektą. Flokuotas paviršius neleidžia pakabintiems rūbams nuslysti, o ryškiai violetinė spalva pagyvina net liūdniausią interjerą.

Emilija Globytė, kabykla „Dialogas“, darbo vadovas prof. Ramūnas Banys.

„Dialogas“ – baldų kolekcija, kurios stilistinį vientisumą atspindi skyrybos ženklai, kviečiantys užmegzti pokalbį su objektais. Vienas iš jų – kabykla, atskleidžianti kabučių, kaip skyrybos ženklo interpretaciją. Kabyklos pagrindas iš betono suteikia atsvarą drebulės medienos apvaliems tašams ant kurių funkcionaliai galima pasikabinti rūbus ar aksesuarus.

Gerda Vaitekaitytė, Staliukas „3+1“.

Natūralios klevo ir ąžuolo medienos staliuko kompozicija sukurta iš keturių vienodų segmentų. Vienas, laisvai dėliojamas segmentas suteikia baldui išskirtinio žaismingumo. Staliukas tarsi dėlionė, pakeitus vieno segmento poziciją, galima suformuoti skirtingas objekto variacijas. Parinktos dvi medžiagos su skirtingomis faktūromis, atidus dėmesys detalėms, suteikia objektui šilumos ir išskirtinumo.

Dovydas Daugvila, kėdutė „Ontrēp“, darbo vadovė doc. Laima Mikalauskienė.

Lietuvių liaudies meno ir Vydūno filosofijos inspiruota kėdutė, perteikia etnografinėje architektūroje sutinkamą geometrizuotą dekoro elementą. Medžiagų parinkimas ir jų panaudojimas neįprasta tvarka, suteikia baldui išraiškingumo. Ontrēp arba kitaip išdėstytos medžiagos, tai tarsi Vydūno idėjos, skleidžiamos tuometėje Lietuvių kultūroje – kitokios, modernios ir dar negirdėtos.