VDA Telšių galerijoje tęsiasi atvirų ir nemokamų paskaitų ciklas „Koncepcijos“. 2023 m. rugsėjo 27 d., trečiadienį, 14 val. VDA Telšių galerijoje (Kęstučio g. 3-2, Telšiai) vyks Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentės, aktorės, diktorės Aldonos Vilutytės paskaita apie viešąjį kalbėjimą.

Tai intensyvus, koncentruotas seminaras, kuriame bus kalbama apie kvėpavimą, balsą, tartį, minčių formulavimą, kūno kalbą bei stresą ir gerą komunikaciją. Plačiau bus nagrinėjama kiekviena šių elementų struktūra, įvardijant jų svarbą kalbėjimui, dažniausiai pasitaikančias problemas, pateikiant būdus kaip jas įveikti. Bus pasiūlyta daug pratimų padedančių valdyti stresą, sureguliuoti kvėpavimą, raiškiai kalbėti, aiškiai formuluoti mintis.

Taip pat A. Vilutytė supažindins su pratimais, kurių dėka sustiprinus kalbėjimo aparato raumenis, pajungus rezonatorius, balsas tampa stipresnis, spalvingesnis, įdomesnis, įtaigesnis ir lengviau pasiekia adresatą išvengiant rėkimo, užkimimo, balso dingimo ir kitų problemų. Seminaro pabaigoje bus pristatomi būdai kaip tvarkytis su baime ir stresu, drebančiu balsu ir kūnu, trūkinėjančiomis mintim, nuobodžiu monotonišku kalbėjimu.