Vilniaus dailės akademijos Telšių galerija  atvėrė duris lankytojams. Startavus rugpjūčiui, skulptorius, VDA Telšių fakulteto dėstytojas, laikinai einantis galerijos vedėjo pareigas Donatas Repeika pakvietė į kiek neįprastą, tačiau bendruomenei patrauklų galerijoje veikiančių parodų pristatymą – surengta ekskursija „iš salės į salę“.

Lankytojai pakviesti pažinčiai su dviem parodomis: skulptoriaus Andriaus Ermino „Pjūvis“ ir Medalių ir mažosios skulptūros kūrėjų darbais „NE / GARBĖS MEDALIAI“.

Pažintis pradėta nuo Medalių ir mažosios skulptūros kūrėjų parodos pristatymo. Pirmiausia, lankytojai supažindinti su parodos pavadinimo atsiradimo kontekstu, taip pat iš daugiau kaip 70 parodoje eksponuojamo kūrinio buvo parinkti darbai labiausiai perteikiantys temą ir jos dvilypumą. Kiek ilgiau buvo stabtelta prie juvelyrės, VDA Telšių fakulteto docentės Beatos Zdramytės medalio mažai žinomam mąstytojui Justinui Mikučiui, taip pat prie Daumanto Kučo medalio, kuris lakoniškai, per skirtingus averso ir reverso paviršius atskleidžia temos dviprasmiškumą. Plačiau aptartas ir skulptoriaus iš Izraelio Sasha Serber darbas, kuris buvo skirtas lietuviams neįprastai temai – mėsos spausdinimui.

Vėliau pereita prie Andriaus Ermino parodos „Pjūvis“ apžvalgos. Pasak ekskursijos gido D. Repeikos, mažojoje salėje pateiktas darbas „Namas, kuriame gimiau“ atskleidžia visą parodos esmę. Gimtojo namo fragmentai: langai, stogo danga atsikartodami tampa kitų kūrinių motyvais. Didžiojoje salėje buvo išskirta vandens erdvė, kurioje ant sienos kabėjo kriauklių išklotinė, priešais ją – jūros pjūvis, taip pat pristatyti darbai „Čiurliai“, kurie kryptingai žiūrėdami į iš šiferio sukurtus karnizus pasakoja apie tikslingą kryptį namų link.