Startavus naujiems mokslo metams, Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultete (VDA TF) surengtos pirmakursių krikštynos. Ši tradicija jau tęsiasi daugybę metų, kai aukštosios mokyklos senbuviai krikštija tik įstojusius į savo gretas. Pasak vyresniųjų kursų studentų, tokiu būdu integruojamas naujokas tampa pilnateisiu bendruomenės nariu.

Šiųmetė krikštynų tema – BAIMĖS. Nepaprastai įspūdingais skirtingas baimės formas atvaizduojančiais kostiumais pasipuošę pirmakursiai ir vyresniųjų kursų studentai buvo sunkiai atpažįstami. Akademijos kieme besibūriuojantys studentai traukė visų praeivių žvilgsnius, kurie netruko perprasti, kad lietaus ir kitokių skysčių merkiami, keistai atrodantys jaunuoliai – tai išsišiepę pirmakursiai. Ir tai ne masinė psichozė? Tai – studentiškos krikštynos. Tokio renginio tikslas – ne tik iš vadinamojo „nulio“ tapti „fuksu“. 

Svarbiausia – gerai praleisti laiką, patirti naujų įspūdžių, susipažinti su tais, kurie kartu mokysis dar ketverius metus. Krikštynos – tai nuotykis, kurį bus smagu prisiminti ir po daugelio metų.

Pradėję apeigas, naujokai kartojo VDA Studentų atstovybės Telšių fakulteto pirmininkės Patricijos Pugžlytės komandų. Kaip ir kasmet, krikštijimo apeigų metu neapsieita be įvairių sportinių užduočių, lojalumą bendruomenei patikrinančių iššūkių. Ir galiausiai – krikšto priesaika, kurią pirmakursiai davė parklupę ant Akademijos laiptų. Jie pasižadėjo negadinti VDA TF inventoriaus, nepiešti iš nuotraukų, dirbti nuoširdžiai Akademijos labui, gerbti dėstytojus, vyresnių kursų studentus, jų nuomonę ir mylėti auditorijas.

Šiemet mokslo metus keturiose bakalauro studijų programose pradėjo 23 pirmakursiai ir 6 Taikomojo meno magistro studijų programos pirmo kurso studentai. 

Kristianos Petkutės nuotr.