Balandžio pabaigoje VDA Telšių fakultete įvyko metalo kalinėjimo kūrybinės dirbtuvės, kurias vedė menininkai iš Vokietijos: Claudia ir Reinhard Ose, Swetlana Bauer.

Claudia ir Reinhard Ose yra Bremene dirbanti menininkų pora. Jie jau dvidešimt metų kuria juvelyriką ir mažąsias skulptūras iš įvairių medžiagų: vario, sidabro, aukso, koralų ir kt. Claudia Ose yra auksakalystės ir juvelyrikos dizaino specialistė, kurianti unikalią juvelyriką. Reinhard Ose – sidabrakalystės meistras, kuriantis bronzos ir vario meno ir dizaino objektus. Swetlana Bauer yra juvelyrė ir metalo menininkė, Burg Giebichenstein meno ir dizaino universiteto absolventė. Hamburge gyvenanti menininkė, bendradarbiaudama su teatro atstovais ir kostiumo dizaineriais, iš aliuminio kalinėja ir kuria juvelyrikos kolekcijas.

Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultete kūrybinėse metalo kalinėjimo dirbtuvėse dalyvavo Metalo meno ir juvelyrikos studijų programos I kurso studentai: Milda Šimkevičiūtė, Ramunė Kašėtaitė, Julius Gutauskas, Liucilė Ulytė, Jeronimas Vernys, Gabrielė Žalpytė, Jokūbas Naudžiūnas, Emilija Storožišinaitė, Milda Karaliūtė, Emilija Dapkutė. Kūrybinių dirbtuvių metu jaunieji menininkai susipažino su specifinėmis metalo apdirbimo ir formavimo technologijomis, kalinėjimu ir kalstymu, kurių pagalba vystė ir įgyvendino asmeninius kūrybinius projektus.

Kūrybinių dirbtuvių organizatoriai: prof. Laima Kėrienė ir doc. Beata Zdramytė, Airidas Skublickas. Asistuojantys darbuotojai: specialistai praktiniam mokymui Albertas Gedvilas, Donatas Liekmanis.

Nuotraukų galerija