• Naujienlaiškis
 • Rugsėjo 17d. 18val.  galerijoje A-galerii /Hobusepea 2, 10133 Tallinn, Estija/ atidaroma VDA Telšių fakulteto profesorius , metalo meno kūrėjo Romualdo Inčirausko kūrinių paroda  „Looks like Jewellery“ /„Tarytum juvelyrika“.

  Paroda veiks iki spalio 11d.

  Neturiu jokių pretenzijų į „grynuosius“ juvelyrus. Bet kas galėtų uždrausti?  Juolab, kad kadaise tai studijavau Taline. Prie šio reikalo pripuolu protarpiais, kai susikaupia kitos kūrybos ruošinių ir atliekamų idėjų. Paprovokuotas skambių pavadinimų: Amber trip, Silver Festival, Metalofonas ir kitų, kartais įsiveliu, nors manydamas, kad esu ne iš to „cecho“, turiu omeny - juvelyrų... Taigi, požiūris dvejopas . Bet man tai rūpi. Ką pateikiu, įvardinčiau industriniu stiliumi. Todėl medžiagos toli gražu ne elitinės - aliuminis, bronza, kvarcas, ready made , metalo įrankių fragmentai ... Ir dar , atsiprašau, kartais gintaras. Atsiduodu į Jūsų (profų) rankas. Sėkmės kritikuojant! 

  profesorius Romualdas Inčirauskas

  Juvelyriniai objektai „Kontrobanda“

  Apie menininką. Surengęs daugiau kaip penkiasdešimt autorinių parodų, dalyvavęs daugelyje bendrų parodų, simpoziumų, plenerų, konkursų. Yra sukūręs daug kūrinių Telšių miesto viešosiose erdvėse. Žymiausi iš jų – Telšių Šv.Antano Paduviečio Katedros durų reljefinė –skulptūrinė kompozicija, skirta Žemaitijos krikšto 600-ųjų metinių paminėjimui, skulptūrinės kompozicijos Didžiojoje Žemaičių sienoje, ženklai - skulptūros žydų bendruomenės atminimui Telšių senamiestyje, skulptūrinis (20 skulptūrų) projektas TELZ (Vilniaus Gaono žydų muziejaus nuosavybė). Jo darbų yra įsigiję Lietuvos ir užsienio muziejai (vienas iš jų – Britų muziejus), privatūs kolekcininkai Lietuvoje, Rusijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Švedijoje, Suomijoje, Japonijoje, Izraelyje, JAV ir kitur.

                              „Surgical collection“

  Romualdą Inčirauską drįsčiau vadinti tikru XX–XXI amžių sandūros menininku – sparti meninių idėjų ir judėjimų, technologijų ir plastinės raiškos kaita, žanrų ribų nyksmas bei naujos medijos jo kūryboje įgyja savitą ir paveikų pavidalą. Antra vertus, jam, tarsi renesanso menininkui, rūpi ir yra pavaldžios įvairios kūrybos sritys. Kaip pastebi menotyrininkė Jurgita Ludavičienė, išskirtinė Inči-rausko kūrybos savybė yra universalumas. Iš tiesų, dailininkas suformavo savitą skulptūrinės plastikos atmainą, kurioje persipina tradicinių žanrų – medalio, reljefo, juvelyrikos, trimatės skulptūros – bruožai. Ir tai nėra savitikslis ar formalus siekis. Kūrybinė patirtis ir profesionalus technologijų žinojimas jam visada tarnauja ilgai brandintai, o kartais netikėtai gimusiai idėjai įkūnyti. Autorius prisipažįsta, kad labiausiai vertina koncepcijos ir technologijos dermę. Minties, ikonografijos ir meistriškumo derinys yra jo kūrybos vizitinė kortelė.  Dr. Danutė Zovienė

                        „Industrial style jewellery“