Juliaus Vaitkaus nuotr.

Virtualioje Baltijos juvelyrikos meno galerijoje prasidėjo renginys „Juvelyrikos meno ir verslo tendencijos“. Juvelyrikos meno atstovus į virtualią erdvę jau antrus metus iš eilės pakvietė tarptautinės Baltijos juvelyrikos parodos „Amber Trip" organizatorius. Renginio metu internetinėje svetainėje galima susipažinti su juvelyrikos meno kūrėjų darbais, kai kuriuos iš jų ir įsigyti. 

Garsių Lietuvos profesionalų juvelyrų darbai vienoje vietoje – galimybė juvelyrikos meno atstovams pristatyti savo kūrinius ne tik Lietuvos, bet ir tarptautinei auditorijai – užsienio juvelyrikos galerijoms, muziejams, kolekcininkams, parduotuvių savininkams, juvelyrikos žurnalų leidėjams ir kitiems su šia industrija susijusiesiems atstovams. Tai kartu ir galimybė didinti Lietuvos juvelyrikos meno žinomumą. Dėl pandemijos teko atsisakyti planų surengti kasmetinę juvelyrikos parodą kovo mėnesį, o vėliau ir rugpjūtį. Virtualios galerijos dėka bent iš dalies kompensuojame tai, ką prarado parodos dalyviai ir lankytojai. Norime padėkoti ir sukurti šventę visiems juvelyrikos meno atstovams, gerbėjams ir puoselėtojams.

Tarptautinės Baltijos juvelyrikos parodos „Amber Trip" organizatorius Giedrius Guntorius

Pasak organizatorių, tinklaveikos konferencija skirta skatinti Lietuvos ir užsienio autorinės juvelyrikos meno kūrėjų bendravimą, išreikšti savo nuomonę, aptarti pačius aktualiausius klausimus, naujausias tendencijas, gilinti jų žinias. Siekiama autorinės juvelyrikos meno kūrėjams suteikti kuo daugiau žinių, kaip savo kūrybą galima paversti verslu ir būti matomiems ne tik Lietuvoje ir už jos ribų.

Renginio metu vykstančiuose seminaruose įžvalgomis apie Skandinavijos juvelyrikos rinką, viziją ir tikslus dalinsis Suomijos juvelyrikos asociacijos pirmininkas, tarptautinio juvelyrikos žurnalo „Baltic Jewellery News" redaktorius Henrikas Kihlmanas. Kaip fotografuoti juvelyrikos kūrinius, kad kuo geriau atskleisti jų ypatybes, patars juvelyrikos fotografijų aparato „FourPro" išradėjas iš Italijos dr. Ing. Michele Lombardi. Vieno žinomiausių juvelyrikos žurnalo „Jewellery Garden" ir tarptautinių juvelyrikos parodų Rusijoje atstovė Marina Kudrina seminare dalinsis patirtimi, kaip pristatyti save žurnalams, spaudai ir pritraukti medijos susidomėjimą. Apie tai, kur ieškoti informacijos ir, kaip patekti į tarptautinius meno juvelyrikos renginius Lenkijoje kalbės Giedyminas Jablonski, Vroclavo dailės akademijos ir Vilniaus dailės akademijos profesorius. Įžvalgomis, kaip susikurti ir administruoti socialinių tinklų paskyras, kad jos generuotų pajamas, dalinsis Romas Senkus, socialinių tinklų rinkodaros specialistas, „Digital Miracle” įkūrėjas. Profesionalams konsultacijas teiks ilgametę patirtį juvelyrikos industrijoje sukaupę ekspertai Beata Zdramytė, Laima Kėrienė, Darijus Gerlikas, Marytė Dominaitė (Gurevičienė). Konsultacijų metu ekspertai padės išsigryninti savo, kaip menininko, prisistatymo istoriją ir viziją, atsakys į techninius klausimus apie juvelyrikos kūrimą ir meno kūrinio įgyvendinimą.

Renginį „Juvelyrikos meno ir verslo tendencijos“ iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba. Jo organizavimui talkina Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultetas, Lietuvos autorinės juvelyrikos kūrėjų asociacija ir VšĮ Auksakalių gildija.

Projekto dalyviai: Jurga Gusarovienė, Eglė Čėjauskaitė-Gintalė, Algirdas Mikutis, Šarūnė Vaitkutė, Vitalis Milkintas, Živilė Vaičiukynienė, Tadas Deksnys, Kristina Dulevičiūtė, Julius Vaitkus, Alfredas Daulius, Andrius Gudišauskas, Edvinas Busarovas, Giedrius Bocisas, Rimantė Landsbergienė, Karolina Šiburkytė, Ernesta Statkutė, Vytautė Jankūnaitė, Kotryna Vaitekūnaitė-JonušIenė, Andrėja Chusriakaitė, Marius Zakaras, Adelė Dagytė, Artūras Davainis, Diana Novikovaitė, Urtė Balčaitė, Vijoleta Domarkienė.

Renginys vyks iki gruodžio 29 d.