VDA Telšių galerija kviečia į personalinę doc. dr. Juozo Laivio parodą. Parodos pavadinimas įvietintas pažodžiui: „Medinė juvelyrika prie užkabintų stiklinių durų“. Susitikimas su autoriumi vyks parodos uždarymo dieną – spalio 31-ąją nuo 12 valandos.

Vizualus vizualinės parodos įvardijimas komponuojamas tokiu pavidalu tam, kad vaizduotės turintys žiūrovai, kurie neturi galimybių apsilankyti Telšiuose, pavadinimo inspiracijų vedami pasijustų lyg ją matę galerijoje.

Parodą, kurią sudaro daugiau kaip dvidešimt eksponatų, surinko ir išeksponavo vietinei publikai pažįstamas menininkas – tyrėjas – VDA dėstytojas doc. dr. Juozas Laivys, nuosekliai plėtojantis archeologinio išsikasinėjimo metodologijas personaliniuose archyvuose. Meninė praktika pristatoma iš nekuriančio menininko pozicijų, o individualių kūrybos artefaktų morfologija per meninio tyrimo prizmę veriasi skaitmenizuotų spektrinių diagramų pavidalais. Kaip alternatyva aktyviai diagramizuotai stiklinei aplinkai parodoje eksponuojami daugiau kaip prieš trisdešimt metų autoriaus pagaminti mediniai dirbiniai. Konceptualiai jie pateikiami kaip nuoroda į nepuošnų papuošalą sietiną su oksimoronija.

Šį įvykį lydintis tekstas apie atminties atsisakymą ir galimybę kažką atrasti specialiai nieko neieškant yra sukomponuotas trumpo interviu pavidalu ir gali atsirasti tarp literatūros ir meno prie Daivos Kairevičiutės nuotraukos. Pagrindinis parodos pasakojimas iškeliamas už parodos ir traktuojamas kaip šešėlinio kuratoriaus pasisakymas nutolęs laike ir erdvėje. Šio teksto galima neskaityti ir nepastebėti norint tiesiog pasimėgauti bendra estetine kompozicija per meno stebėjimo ir pasyvaus dalyvavimo jame praktiką.

 

Interaktyvumas provokuoja interpasyvumą. Menas, kuris paprastai linkęs peržengti nustatytas ribas, visiškai nesigėdydamas gali vėl grįžti į jau seniai išeksploatuotas apleistas teritorijas, tam, kad įsitikintų, jog ir šia judėjimo kryptimi yra įmanomi riboženklius įkvestionuojantys vektoriai. Tai, kas užima anksčiau meninei raiškai priklausiusias nišas, yra nemažiau svarbu už tai, kuriose užribinėse teritorijose įsitvirtiną šiuolaikiniai kūrėjai. Varginantis grįžimas atgal kaip lengvas nerūpestingas judėjimas į priekį – kodėl gi ne?

Parodos autorius doc. dr. Juozas Laivys

 

Parodą iš dalies finansuoja:

VDA Telšių fakultetas

Lietuvos kultūros taryba

Organizatorius:

Kleopo draugija.